Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csak le akar húzni a fogorvos?...

Csak le akar húzni a fogorvos? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Szeptemberben kerestem fel ezt a helyet mert sos fogorvosra volt szükségem gyulladt fog miatt. A neten nagyon jókat írtak a helyről ( igaz erről a fogorvosról nem olvastam véleményt, mert többen dolgoznak ott), de maga a hely elég komoly és sokan járnak oda, csupa pozitív . Még aznapra kaptam is időpontot, felírt gyógyszert azt beszedtem majd két hét múlva mentem vissza foghúzásra. Én döntöttem mellette, szerintem nagyon részletes tájékoztatást kaptam a lehetőségekről illetve teljesen rám volt bízva maga a döntés. Ez nagyon szimpatikus volt. Még a legelső alkalommal mondta hogy van egy kis fogkövem arra is tudunk időpontot megbeszélni majd a húzás után illetve ő ajánlaná majd a bölcsesség fogaim eltávolítását is alul. De már az első alkalommal hangsúlyozta amikor még csak megnézte a fogaim meg gyógyszert írt fel, hogy a többi fogam rendben van! Majd mentem a húzásra ahol szintén nem mondott semmit, azt mondta ha bármi panaszom lesz később keressem őket. Ekkor szóltam neki, hogy beszéltünk egy fogkő eltávolítást is korábban, mondta hogy akkor beír arra. Múlt héten voltam a fogkő eltávolításon és közben mondja hogy majd beír fogtömésre is , mert van egy lyukas fogam, meg megint felhozta a két bölcsesség fog műtétet. Beiratkoztam akkor hozzá most tömésre ott a hirtelen hevében, de miután eljöttem én is gondolkoztam rajta meg a család is mondogatta; hogy kicsit fura lehúzós éreztük van. Szeptember elején voltam először majd szeptember végén tehát 3 hét leforgása alatt kb lesz hirtelen egy lyukas fogam amit sem az első alkalommal nem látott sem a két héttel korábban a korábbi húzásnál??? Nem vagyok fogorvos, nem értek hozzá, de nekem ez egy kicsit furcsa. Gondolkodtam azon is, hogy lemondom az időpontot inkább, mivel valójában semmi panaszom azzal a foggal és inkább elmegyek egy másik helyre megnézetni, hogy tényleg szükséges e vele valamit kezdeni, mert ha nem muszáj nyilván nem akarja furkálni az ember több 10 ezerért. A bölcsesség fog műtétnek sem érzem most szükségét, azokkal sincs semmilyen problémám. Ő is azt mondta az első alkalommal, hogy lehet majd lesz vele probléma ajánlja most kiszedni, az utolsó alkalommal meg már arra is azonnal időpontot akart adni… Ki mit gondol erről? Leginkább a két hét leforgása alatt előkerülő lyukas fog miatt kérdezem.

okt. 8. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor a fogkő alatt szuvas a fog... eltávolítás után látszik.
okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miután leszedték a fogkövemet nem egy fogamon látszódott a lyuk, szuvasodás. Úgyhogy ez nem lehúzás.
okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kólauborkával ***** válasza:

Nekem egy este alatt kilukad a fogan, ha ismerősnél alszom és elfelejtek fogkefét vinni. (Vagyis én utána szoktam érezni).

Szóval szerintem jah, lehet.

Illetve a fogkő alatt is elbújhat egy kis lyuk.

okt. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még akkor nem volt leszedve fogkövem amikor mondta, de utána akkor meg biztos látta rendesen is, úgyhogy nem hitetlenkedek tovább 😄Köszi a válaszokat!
okt. 8. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akar lehúzni, valószínűleg nem vette észre először, nem szorította le a nyalat a fogról vagy akármi. Előfordul, nem arra koncentrált, hanem a fájós fogadra, biztos atfutotta és hirtelen nem vette eszre.
okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!