Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » (Felső) műfogsor használat?...

(Felső) műfogsor használat? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sajnos műfogsorom lett felül - addig amíg meg nem kapom az implantátumokat januárban. Nagyon kényelmetlen, ami a szájpadlásra megy fel rész vastagnak érzem, a nyelvemnek nincsen helye. Ezek miatt a nyálamat alig tudom lenyelni és gyakran öklendezek. Ma próbáltam hordani, egy óra után ki kellett vennem. Persze mondta a fogorvos ha bármi kényelmetlenség van, menjek vissza. Majd megyek is jövőhéten. De addig is tippek? Tudom több hét még megszokja a szervezet de legalább ez az öklendezés ne lenne, tudnék nyelni rendesen.

Az is probléma hogy úgy érzem mintha tele lenne a szám, beszélni nagyon nehéz. De gondolom ez az a része amit "meg lehet szokni".

Engem az öklendezés zavar nagyon és az, hogy nem vagy nagyon nehezen tudom ynelni a nyálamat is anélkül, hogy ne jönne rám az öklendezés.



tegnap 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ilyet kell csináltatni.Nekem fémből van,a szájpadlás szabadon van .
tegnap 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem ez a műanyag van. Most visszatettem, megpróbáltam elrágni a sültkrumplit de még az sem ment, egy harapás sem.
tegnap 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért öklendezel, mert túl hosszú hátra és talán vastag is.
tegnap 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ilyet kell csináltatni."

Összekevered a fogorvosi rendelőt a piaccal. Olyat csinálnak, amit a beteg státusza, fogazati és mentális állapota, financiális lehetőségei engednek. Fémlemezes fogsorhoz mindenképpen szükséges saját fog, amin elhorgonyozható a fogsor, teljes fogatlanság esetén ez nem jön szóba, csak és kizárólag a műanyag alaplemezes, amit addig terjesztenek ki, ameddig a beteg nyálkahártyája és anatómiája enged, mert az ún. ventilhatás tartja fenn - szemben a fémlemezzel, ami mechanikai módon rögzül - ehhez viszont minél több nyálkahártyával érintkező felszíne van szükség. Ne ajánlj olyasmit, amihez nincs elég ismereted, sem a beteg állapotát, sem a szakmai ajánlást illetően, főleg mivel az is egyértelműen kiderült, hogy ideiglenes jelleggel kapta.


Kérdező! Egyrészről nyugodtan vissza lehet menni ilyenkor igazításra, olyan teljes fogsor nincs, amit ne kellene állítani. De sajnos van olyan, hogy nem redukálható tovább anélkül, hogy ezzel a stabilitását ne kockáztatnák. Fokozatos megszokás a kulcs. Akkor ne egy órát tedd be, legyen fél óra. Ha az is sok, akkor negyed óra. De a lényeg, hogy mindennap rakd be és mindennap növeld a hordási időt. Ha csak negyed órára tudod berakni, akkor aznap próbálkozz legalább még 2-3x. Hord akkor, amikor amúgy is terelve van a figyelmed: éppen olvasol, otthon dolgozol, főzöl, akármi, ami koncentrációt igényel. Azért nem fér el a nyelved, mert a fogak elvesztésével a lágyszövetek elfoglalják a területet. Így a nyelvet is kényelmesen szétfeküdt - idő kell neki, hogy újra elférjen az eredeti szűk helyén. A beszédet hangos felolvasással tudod gyakorolni.

tegnap 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!