Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől alakulhatott ez így?

Mitől alakulhatott ez így?

Figyelt kérdés

A kálváriám úgy kezdődött,hogy tavasszal begyulladt a foggyökerem a leghátsó fogamnál,annyira fájt,hogy inkább kihúzták. Nyilván jelezték ,hogy fogpótlás kell majd,mert el fog csúszni a fogsorom..

Ezek után elmentem fogkő leszedésre nyár elején és rá egy pár hétre elkezdett nőni egy pukli az ínyemen két fog között,ami eltolta mindkét fogamat és most ott lett egy fognyi hely kb. Alapból nem szorosan voltak a fogaim egymás mellett,de így gyakorlatilag beszélni is alig merek,olyan mintha ott hiányozna egy fogam.

Azt hittem el fog múlni a pukli ,de nem. Ugyanolyan színű, mint az ínyem,nem piros,nem vérzik,nem nő csak ott van.

Nyilván megyek fogorvoshoz,csak gondoltam rákérdezek,volt e már ilyen valakinek és hogy ez mi a franctól lehet?

Ott maradhatott egy darab fogkő a tisztításnál?

Egyszerűen nem tudom hova tenni.


ma 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:

“A kálváriám úgy kezdődött”

Kálváriája annak a 12 éves gyereknek van, aki súlyos hasadékkal született, csecsemőkorától kezdve több műtéten esik át, majd 6-18 éves korig folyamatosan fogszabályozzák, hogy valamennyire elfogadható arca legyen és aztán 18 évesen még néhány korrekciós műtét vár rá, hogy ne üvöltsön 3 km-ről, hogy valami nem oké. Egy pukli az ínyen nagyon messze van a kálváriától. Egyébiránt: tudja a tököm mitől van. Bírom ezeket a kérdéseket, hogy képtelenek vagytok még azt is leírni, hogy egyáltalán hol történik, melyik 2 fogad között. Most akkor a húzás helyén? Ha nem, akkor a húzásnak mi köze az egésznek ehhez? Vérzik? Fáj? Genny ürül? Mozognak a fogaid ott? Sok fogköved volt? Mi baja volt a kihúzott fogadnak (csak úgy nem gyullad be)? Más fogad is van annyira destruált, mint a húzott fogad?

Csak néhány infó, amivel egy lépéssel közelebb lehetne kerülni a megoldáshoz - más kérdés, hogy NYILVÁNVALÓAN látatlanban nem lehet erre mit mondani. Ott maradt fogkő? Ahhoz nagyon nagyon rossz szájhigiénia kell, hogy annyi fogkő ott maradjon, hogy ilyen gyulladást okozzon. Lehet ételből került oda szálka, lehet fogágybeteg vagy, csak nem vagy tudatában, lehet ott valamelyik fogad annyira destruált, hogy szintúgy gyulladt a gyökér körüli terület és ráterjedt a környező szövetekre, lehet valami egyéb akut folyamat, például nekrotizáló ulceratív gingivitis, ami tipikusan nagyon legyengült immunrendszerűeknél (HIV+, tumoros megbetegedés pl) szokott előfordulni. Hát most hirtelen ennyi jutott eszembe.

ma 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem vérzik,nem fáj,nem ürül genny és nem mozognak a fogaim sehol.

Az első két fogam melletti területről van szó.

Nem volt sok fogkövem,de ott azon a területen ahol van ez ,ott több volt.

Az utolsót nem gondolom,hogy lehetne ,mert semmi nem jellemző rám ahogy utánaolvastam a tüneteinek...

ma 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!