Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félek a fogorvostól, de...

Félek a fogorvostól, de szeretném legyőzni és megcsináltatni amit kell, hogyan sikerülhet ?

Figyelt kérdés
Gyermekkori traumák eredménye, hogy ilyen szinten félek, aki hasonlóan járt, hogy sikerült?
tegnap 00:31
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
El kell menni és ennyi, más megoldás nincs. Az ezzel kapcsolatos félelmek, vagy traumák általában a személyzet hibájából ered, az meg most is azon fog múlni, kik lesznek ott. Van, aki beszed előtte egy nyugtatót pl., vagy van aki meditál előtte.
tegnap 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Erőt kell venned magadon es elmenni, mashogy nem fog menni.
tegnap 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tűzz ki magad elé egy dátumot, hogy mikor fogod felhívni időpontert es tedd meg.

Pl. először azt, hogy októberben, aztán hogy október első hetében, aztán konkrétan azt, hogy pl. szerda 11.00. Készülj rá és ne hátrálj meg! :)

Igaz, én rahúztam még ket napot, de tudtam, hogy megteszem napokon belül és sikerült is. Nekem igy sikerült.

tegnap 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy az első alkalommal csak megnézi a fogad, meg valószínűleg csinálnak egy röntgent. Az azért nem olyan riasztó szerintem. Nyugodtan mondd el, hogy félsz, és hogy azt szeretnéd, hogy csak apró lépésekben haladjatok. Lehet, hogy alapból orvosszakmai szempontból egy rosszabb állapotú foggal kéne kezdeni, de neked könnyebb leküzdeni a félelmet úgy, hogyha elsőre csak egy picike tömést csinál, másodszorra fogkőleszedést, és harmadszorra valami olyat, ami már tényleg valamennyire macerásabb lehet. Így mire a nehéz részhez értek, már fogod tudni, hogy egy normális, szimpatikus fogorvoshoz mész, ami sokat segít.
tegnap 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eddig a 4es a legjobb, de minden választ köszönök.
tegnap 14:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, a félelmed sokkal nagyobb, mint a kényelmetlenség ami vár rád.
tegnap 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, köszi a visszajelzést, hasznos is és jól is esett.
tegnap 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam mint te.

Én kitűztem egy napot, hogy addig a napig felhívom időpontért. (Pont utolsó nap sikerült bátorságot szereznem). Telefonon is nagyon kedves volt, bár régről ismertem. De a hívás után nagyon büszke voltam magamra és kicsit már vártam az időpontot, hogy mehessek mert túl akartam lenni rajta illetve jó érzéssel töltött el, hogy a hívást is megoldottam (tudom sokaknak ez vicces de aki fél annak nagy dolog) :)

Aztán mikor eljött az időpont akkor persze féltem előtte, de szerencsére nagyon kedvesek voltak a rendelőben, megnyugtattak, hogy nem lesz semmi baj és, hogy nem kell félni. Először az orvos csak megnézte a fogaimat meg csinált egy röntgent és felvázolta a problémákat illetve a lehetőségeket. Aztán a következő alkalommal már sokkal bátrabban mentem és rájöttem, hogy ez nem is olyan szörnyű :) de ehhez ők is kellettek mert ha nem ilyen kedvesek és empatikusak velem akkor tuti nem így állok az egészhez.


Úgyhogy szerintem találj te is egy napot mikor felhívod őket. :) esetleg elkísérhet valaki az időpontra ha nagyon félsz. Én több embert láttam, hogy van vele valaki úgyhogy ezzel sincs gond. Én mondjuk egyedül szerettem volna szembenézni ezzel mert úgy voltam ha esetleg valaki nem tud eljönni velem legközelebb akkor rosszabb :)

Fel a fejjel!

tegnap 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedved utolsó, neked milyen kezelésekre volt szükséged?

Én is abbam a fázisban vagyok most, hogy az időpontot végre sikerült elinteznem, utána en is megnyugodtam, még vártam is, de msot hogy egyre közeledik, kezdek egyre jobban izgulni. :)

ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es:

Sajnos gyökérkezelni kellett plusz fogkőleszedés.

De a második alkalom után már mosolyogva jöttem ki :)

ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!