Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog gyulladása...

Gyökérkezelt fog gyulladása még rendbe jöhet?

Figyelt kérdés
Két gyökérkezelt fogam egymás mellett be van gyulladva. Sok éve gyökérkezeltek. Voltam orvosnál panoráma rtg minden. Egyenlőre antibiotikumot kaptam meg 2 hét haladékot ha nem múlik el, húzás.. Azoktól kérdezném akik jártak így, hogy esetleg lehet arra remény hogy nem kell kihuzni?

szept. 7. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Gondolom Dalacint kaptál.

Ha annyira gáz a helyzet, még menthetőek.

Ki kell tisztítani megint, újra kell tömni.

Ha ez sem, akkor létezik gyökércsúcs műtét. Azaz utolsó menthetőség.

szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki kitakarítja és újratömi. Lehet nem volt tökéletes a régi tömés, pláne ha régen csinálták. Azt írod, hogy sok éve csinálták. Mennyi az a sok éve? Ez egy örlőfog, nagyörlő? Sok éve nem biztos, hogy használtak apex lokátort, pláne nem mikroszkópot. Egy örlőfog esetén azok használata nélkül többnyire nem tudtak minden gyökeret feltárni. Szóval ha ezek nélkül csinálták, akkor lehet csináltatni mikroszkópos gyökérkezelést, illetve valahol Nyíregyházán lézerrel is tisztogatják, láttam róla Youtube videót. Persze ezek fizetős megoldások. Államiban nem tudom hol használnak mikroszkópot, a konzerváló fogászati klinikát kivéve. Nekem ott csinálták azzal, de lehet, hogy csak protekció miatt.
szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Gyökérkezelés célja halott fog , el fog rohadni be fog gyulladni . A felületi tömés hasznos , a gyök.kezelés időhúzás kín pénzbeszedés .
szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, Dalacint kaptam. Nem tudom miért mondta a doki a húzàst, mindenképpen húzni akarja. Ezek már legalább 10 éve gyökérkezelt fogak. Nagyörlő fogak.
szept. 7. 10:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha hajlandó vagy fizetni érte, én javasolnék egy mikroszkópos gyökérkezelést inkább a húzás helyett. Nem kell ragaszkodni ehhez a fogorvoshoz.
szept. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én helyedben megérdeklődnék más fogorvosokat is.

Szerintem nem kell egyből bólintani rá ennél az orvosnál.

Fogaidról van szó, ezek újra nem nőnek ki.

szept. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdeklődj más dokinál, hátha menthetőek lesznek!
szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
szept. 7. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!