Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb. mennyibe kerülne az...

Kb. mennyibe kerülne az összes fogam rendbe rakása, és hol érdemes csináltatni? (Nem az ár érdekel, tehát nem az olcsóbb megoldás, hanem a jobb szakember inkább.)

Figyelt kérdés

Mióta élek, nagyon csúnyák a fogaim. Kis korom óta rosszak, de félek a fogorvosoktól, de eddig bírtam, elegem van...


Szinte mindegyik szuvas, egyre többszor kezd el ezért kisebb darab kitörni. Tegnap fogmosás után éreztem, hogy az egyik fogam érdesebb, hiányzik is onnan egy kisebb darab. Az ínyem sokszor vérzik, napközben nem is annyira mióta minden egyes nap mosom (10-12 éve), de sokszor kelek arra, hogy véres a köpetem a fogaim miatt. A leheletem is kellemetlen, szóval minden téren zavart mindig is, csak a félelem hátráltatott.


Görbék is sajnos, főleg alul.


Szóval a szuvasságot helyre kellene hozni, a gyulladt ínyemet, gondolom fogkövet leszedni, fehéríteni, és egyenesre tenni alul-felül (gondolom fogszabályzóval), plusz amikről nem tudok.


Ez így mennyibe kerül és mennyire fájdalmas procedúra, és mennyi idő alatt jönne rendbe az összes fogam?


30/f



szept. 3. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet választ adni, ez komplex fogszakorvosi témakör. Ehhez látni kell a fogazatod teljes állapotát.


Lehet hogy egy csomó fogad már menthetetlen, azok húzásra kerülnek, azokat pótolni kell (implantátum például, arra híd), de az is lehet, hogy azért még menthetőek és tömésekkel megoldható.


Erre senki nem fog neked még csak körülbelüli árat sem mondani, mert mint mondtam, látatlanba nem lehet.


Lehet megúszod 300 ezerből, de ha implantátumozni kell, hidat készíteni, stb. akkor lehet 1 millió vagy 1.5 millió a vége.

szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Laikus vagyok ebben a témában, de azért annyira durvának nem tűnik a helyzet, hogy bármelyik is menthetetlen legyen. Nem full feketék, meg egyikből sem hiányzik nagyobb darab. A tegnapi volt az első eset, amikor úgy igazán látszik, hogy hiányzik egy kisebb darab.
szept. 3. 18:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Jah és nem szoktak fájni sem.
szept. 3. 18:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ha 1 millióból meglenne és nem kell egyben fizetni, én nekem az már megfelelne.
szept. 3. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:

2


Mint írtam, ez komplex fogszakorvosi témakör, egy fogazat állapota nem csak a fog felszínéből áll, meg kell nézni röntgenen is mi a helyzet.

szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az igazából teljesen mindegy, hogy szokott-e fájni vagy sem, mivel egy teljesen elhalt fog általában totál tünetmentes és gyakran soha nem is jár együtt semmilyen panasszal, egy egyéb okokból készült röntgenen szokták felfedezni. Úgyhogy ez pont lényegtelen.

Az is lényegtelen, hogy laikusként te milyennek látod. Attól, hogy valami nem egy íny alá betört kráter még lehet menthetetlenül szuvas. Pontosan úgy, mint egy szúrágta fadarab, amire ráülsz, behorpad az egész, pedig előtte egyben volt. Itt is lehet ez a helyzet, hogy valójában vannak menthetetlen fogaid, csak te laikusként ezt nem látod, mert akkora terhelés még nem érte, hogy be is törjön.

Fogszabályzót biztosan olyan ember nem kap, akinek saját bevallása szerint is majd az összes foga destruált.

Őszintén szólva a kérdéseid nagyon szubjektívek. Mennyire fájdalmas? Fogorvos vagyok, tegnap volt egymás után 2 gyökérkezelésem is, az egyiknél már a fejemen álltam, akkor sem zsibbadt el, a fazon többször felordított, a könnye is kifolyt, nem is tudtuk folytatni, félbe lett hagyva. A másiknál egy fél ampulla érzéstelenítő elég volt, a szeme sem rebbent, pikk pakk meg is voltunk vele. Még a diagnózis is ugyanaz volt pedig. Na most akkor fájdalmas a gyökérkezelés vagy sem?

Mennyibe kerül? Ha az összes fogad menthető töméssel, akkor lehet mondjuk 28x 30 ezer forint. Ha mindegyikre korona kell, akkor 28x 80 ezer. Ez így nagyjából annyira megválaszolható kérdés, mintha én azt akarnám tudni, hogy mennyibe kerülne felújítani a lakásom, de sem a lakás paramétereit nem tudjuk, sem azt, hogy kell-e mondjuk aljzat kiegyenlíteni, vagy elég egy padlócsere, kell-e falakat átrakni, vagy elég egy tisztasági festés, van-e szükség villany-vagy vízszerelésre, egyéb kőműves munkákra, Budapest belvárosában vagyunk, vagy Tápiómihályhónalja-Alsón stb. Beláthatod, hogy erre a kérdésre egyszerűen nem lehet felelni.

szept. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!