Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas egy gyökérk...

Mennyire fájdalmas egy gyökérkezelés? Hogyan zajlik, meddig tart?

Figyelt kérdés

aug. 21. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ott elérzéstelenítenek, nem fog fájni. H kimegy a fájdalomcsillapító akkor igen, de pár nap, és elmúlik. Nyugi, csak túl kell rajta esni!
aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jav. "Ha"
aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában több kezelésből álló kezelés-sorozat. Nem fáj, én inkább megkönnyebbülésnek mondanám. A legrosszabb része az érzéstelenítő injekció az elején, az a pár szúrás kellemetlen, de ennyi amit érzel az egészből. Utána ha jól elzsibbadtál, akár atombombát is robbanthatnak a szádban, semmit nem fogsz érezni. A doki majd elmolyol a szádban, kinyitja szépen a gyökércsatornákat, kitakarítja, megy bele a gyógyszeres vatta, aztán tesz rá egy ideiglenes tömést. Pár nap múlva mehetsz megint, itt már nincs érzéstelenítés mert nem kell. Fertőtlenítő átmosás, és gyógyszeres vatta csere. Ez valószínűleg többször, amíg úgy nem látja a doki hogy olyan tiszta már a gyökér, hogy le lehet tömni véglegesen. Pár alkalommal biztos menni kell. Ne félj tőle, ha az orvosod ügyes, semmit nem érzel belőle, nem fáj.
aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor lehet én voltam szerencsétlen, nekem ott hagyta el a lelkem a testemet, amikor elkezdte kihúzni az ideget a doki. Ott majdnem kértem, hogy tekerje körbe a nyakam a nyálelszívóval, akkor biztos vége lesz.
aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor ott valami nagyon nem sikerült az érzéstelenítéssel. Nekem van vagy 4-5 gyökérkezelt fogam, hátsó rágók is aminek nem egy gyökere van, és soha egy pillanatra nem fájt egyik kezelés sem. Miért nem szóltál hogy nem zsibbadtál el rendesen, és kérsz még egy szurit? Ha ezt rendesen és ügyesen csinálják, semmit nem érzel belőle. Ja igen, ezzel mindenképp magánba érdemes menni, az államiban el tudom képzelni hogy nem szívesen pepecselnek vele, ott el tudok képzelni ilyen esetet amit írsz, ha időre meg futószalagon megy a dolog. Hármas voltam.
aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a szép, hogy a város egyik legelismertebb magán orvosánál voltam. Elzsibbadt rendesen ahogy kell, de aztán úgy voltam vele, hogy csinálja meg, essünk túl rajta. Ezt leszámítva amúgy elégedett voltam vele, 2,5 éve csinálta és azóta sincs vele semmi gondom.
aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elég sok gyökérkezelt fogam van, nekem soha nem fájt. Az viszont igaz, hogy sosem volt gyulladásban a fog. Inkább csak macerás, többször kell menni. Mire végzel, már úgy megszokod, hogy félni sem fogsz a dokitól!
aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!