Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amikor azt mondjuk, hogy a...

Amikor azt mondjuk, hogy a gyökérkezelés ingyenes a körzeti fogorvosnál (TB támogatott) akkor a teljes kezelés ingyenes vagy csak maga a gyökérkezelés? Mert a "gyökérkezelés" nem csak abból áll, hogy gyökérkezelés.

Figyelt kérdés

Nekem több fogamat gyökérkezelték magánklinikán. A részletes számlán rajta van minden:


Trepanálás és gépi gyökértágítás: 14500

Gyökérkezelés: 5500

Ideiglenes tömés: 6500

Gyökértömés: 18500

Csonkfelépítés: 8000

Resorba-Parasorb HD Cone: 11000 (ez ilyen vérzéscsillapító cucc)

Ideiglenes korona: 16500

Végleges korona: 68000


Összesen: 148500 ft.



Ebből mi az ami ingyenes a körzetinél? Csak maga a gyökérkezelés ami amúgy 5500 ft? Vagy az olyan dolgok is, mint a gépi gyökértágítás, gyökértömés, csonkfelépítés, ideiglenes tömés stb?

Azt tudom, hogy az ideiglenes és végleges koronákért mindenhol fizetni kell. De a többi?

Mert ha csak az 5500 forintos "gyökérkezelés"-t lehet tb-re kérni, akkor azért nem éri meg körzetihez menni.



aug. 14. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyökérkezelés,Ideiglenes tömés es a Gyökértömés
aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Koronáért mindenhol fizetni kell.
aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát ezt én is mondtam a kérdésemben!

Szóval a gyökértágítás meg csonkfelépítés az nem mehet tb-re?

Ha nem akkor kvázi 43000 forintot lehet spórolni foganként ha a körzeti fogorvoshoz megyek?

aug. 14. 23:44
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
De mondjuk, ha kérsz ideiglenes koronát, akkor már az nem ingyenes úgy tudom. Csonkfelépítés nem tudom ingyen van-e, de amit #1 írt, az ingyen van TB-re.
aug. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
aug. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyökérkezelés alapvetően egy teljes terápiát lefedő gyűjtőfogalom, attól a lépéstől kezdve, hogy megnyitják a fogat (trepanálás) addig a lépésig, hogy hermetikusan lezárják a gyökereket egy végleges gyökértömő anyaggal. A 2 között a csatornák feltárása és csúcsig való megpreparálása, az átöblítések, a gyógyszeres tömések mind benne vannak. Magyarul a körzetes orvosnál a végleges gyökértömésig mindenképpen megkapod tb finanszírozottan.

Amiket leírtál, hogy pl gép gyökértágítás: ez orvos függő, hogy ki preparál géppel és ki kézzel. Van magánrendelő is, ahol a mai napig kézzel reszelgetik a fogat, míg van körzeti, ahol már géppel csinálják. Tehát ez rendelőnként eltér, az orvos ízlése szerint változik. A fog pótlása indirekt módon (koronával) és adott esetben ehhez szükséges csonkfelépítéseket nem finanszírozza a tb.


Hogy mennyit lehet spórolni: ezt megint nem lehet így konkretizálni, orvosonként és foganként eltér. Például nálunk egy nagyőrlő gyökérkezelése, és gyökértömése kontrollröntgennel 74.000 Ft. Ebből első ülés 35.000, amikor feltárják a fogat, kitisztítják géppel feltágítják és gyógyszerrel zárják, a második ülés 39.000, itt egy ismétlő tisztítás van, végleges gyökértömés és kontroll röntgen. Tehát itt 74.000 ft-ot spóroltál. Megjegyzem viszont, hogy nem érdemes szétszedni az egyes beavatkozásokat, hogy egyiket egyik orvosnál, másikat másiknál, kivéve, ha maga az orvos mondja, hogy nem foglalkozik ezzel vagy azzal. Nagyon nagy kellemetlenségek tudnak abból lenni, ha egy foggal később gond van, hogy ki ronthatott el és mit, vagy kinél lehet garanciát kérni, hiszen az, aki a koronát csinálta, nyilván nem fogja vállalni más orvos által gyökérkezelt fog sikerességét, és fordítva: aki gyökérkezelt, az nem fogja a más által készített korona után a felelősséget vállalni, de igen nehéz határt szabni, hogy melyik probléma milyen eredetű, nagyjából mindkét esetben tud egyik a másikra mutogatni (és őszintén sokszor nem lehet megmondani, hogy most akkor mi a probléma forrás), így érdemes egy orvossal végigvinni a teljes kezelést.

aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze ez világos köszi.
aug. 17. 16:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!