Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek,ha az also negy...

Mit tegyek,ha az also negy fog elol mozog?

Figyelt kérdés

Kb 1 eve kiderult h az also elso negy fogam mozog.vmelyik jobban vmelyik nem annyira.

Varjak h kiessen az elso es utana menjek megcsinaltatni vagy rogton huzzamki minda4et es korona raMi az elonye vagy hatranya?



aug. 4. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
A fogorvosod mit mond?
aug. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyámnak kb 15 éven át nem esett ki. Neki dohányzás miatt lett ínysorvadása, azért lazultak meg. Nem akart vele foglalkozni, hogy majd helyre áll. Nem állt, de mondom 15 éven át kb nehezítette az életét, mert nem mert rendesen enni se.
aug. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk első körben látogasd meg a fogorvosod.
aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

tavaly kezdodott:

akkor 1honapot vartam idopontra.addig par orvos latta a panoramat.

rogton huzni akartak.

akihez eljutottam o volt az elso aki nem huzassal kezdett hanem nezzuk meg hatha segithet rajta vhol.adott tippeket.sinezes is szobajott.

aztan januarban elmentem egy kozelihez aki arrol meselt h latja h a csontom tunik el lassan.azt mondta ahhoz ez valtozzon kikene huznia az osszesfogam es potolni mert csak ugy valtozik meg a fauna.sajnos gyerekkorban nem neztek azt h pl ph ertek stb de kezdetkent 4fok potlasa a cel.

.. az elmult 10evben evenkent jartam orvoshoz.egyszer maradt ki 1ev es puff kb ez lett.


szoval en ugy vagyok h egy eve eszem igy h nem harapok.megszoktam de egyre jobban mozognak.

a fejemben az van ameddig lehet huzom

meg sem jo ha pl jo foghoz hozzanyulnak.csiszolas stb a korona miatt.



de persze jo lenne normalisan enni

aug. 4. 16:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a fogaknak alapvetően nincs bajuk, akkor nem érdemes kihúzatni őket. Pláne nem ott elől, négyet. Utána kéne járni mi okozza a mozgást. Hasonló helyzetben vagyok, csak én a felsőkkel. Nekem azt mondták, hogy a fogkő megült a fogíny alatt, ami gyulladást okozott és ilyenkor roncsolódhat a csontszövet is. Kipucolták, most sín van rajta. Biztosan nem hagyom kihúzni ameddig nem muszáj és remélem, hogy ez a pont sose jön el. Szerintem nézesd meg más dokival is hátha van valami másik megoldás mert egyre jobban fog mozogni. Sajnos nem múlik el, ha nincs időben kezelve.
aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kedves utolso,sajna nalam is a fogko iny dolog miatt van.jobban figyelek a tisztitasra.jobb eleltromosfogkefet hasznalok,geleztem, oblogetek.


es pont igy vagyok h mas bajuk nincs,igaz az utolso fogorvos mutatta h tunik el a csont az allamban,ct-t krszitett.

aug. 8. 18:19
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Sajnálom. :( Azt nem tudom mi van olyankor ha tűnik el. Nekem sokat segített, hogy kipucolták a fogkövet, közben én is öblögettem paradontax szájvízzel meg használtam cserszömörcés szájspray-t. Még a Gingisol oldatról mondják, hogy nagyon jó, de azt én még nem használtam csak a fogkrémjét. A fogköztisztító kefék használata is sokat enyhít ha tényleg mindennap végigmész a fogközökön egyszer.
aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!