Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elképzelhető, hogy bölcsességf...

Elképzelhető, hogy bölcsességfog műtét után spontán elkezdek hízni?

Figyelt kérdés

2 hónapja kiműtötték a bölcsességfogamat. Nem volt vele panasz, egészséges volt, csak az ínyem alatt nőtt totál elfekve és veszélyeztette a többi fogat mellette, mondta az orvosom ki kellene szedni a biztonság kedvéért. Elég durva műtét volt, nem éreztem semmit akkor, de állkapcsomat faragták, 3 részbe kellett vágni fogat, elég hosszan varták is az ínyemet. Utána jó egy hónapig fájt, ebből 2 hétig kb nagyon keveset és nehezen ettem (többnyire házi levest, azt is finoman szürcsölgetve). Hasmenésem is volt antibiotikum miatt.

Egy hónap után ráálltam a mérlegre, hogy megnézzem mennyit fogytam és meglepődve tapasztaltam, hogy 170 centis 35 éves férfiként műtét előtt 60 kiló voltam, műtét után egy hónappal meg 63. Modnom tuti bepánikolt a testem, mert stressz érte és keveset ettem, mindent elraktározott.

Azóta eltelt még egy hónap és már 66 vagyok, ami totál normális (BMI alapján 2 kilóval több is mint az optimális), pedig semmi különöset nem csinálok, ugyanúgy eszem mint előtte, ugyanúgy rendszeresen sportolok (nem kardió). Leginkább izmosodok, pedig nem most kezdtem edzeni, hanem egész életemben aktívan sportoltam. Elvileg nem volt góc a fogam körül.

Lehetséges, hogy az a bölcsességfog hátráltatott korábban a hízásban/erősödésben?



aug. 2. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológiára menj el azért.
aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Előbb elugrom azért vérvételre, aztán lehet a pajzsmirigyem szórakozik, bár évente járok vérvételre, eddig makkegészséges voltam.
aug. 2. 16:18

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!