Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkőeltávolítás, polírozás,...

Fogkőeltávolítás, polírozás, fehérítés?

Figyelt kérdés

Még soha nem voltam. Melyiket érdemes a fentiek közül választani? Ilyenkor tényleg felfeszítik a fogínyt is és benyúlnak alá, ami komoly fájdalomhoz és utólagos vérzésekhez vezethet? Vagy van valami kíméletesebb módja a fogkőeltávolításnak?


Illetve magától a fogkőeltávolítástól gondolom érdemben nem sokat fehéredik a fogam, ezért szokták kombinálni polírozással és fehérítéssel. De ezek nem roncsolják a fogzománcot? Nem vészesen sárgák a fogaim, de azért jó lenne egy kicsit fehéríteni rajta, nem tudom ez esetben melyiket érdemes választanom.



tegnap 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

A fogkőeltávolítás a fogak egészsége szempontjából fontos. A hosszan megmaradó fogkő alatt keud a fog szuvasodni. Félévente érdemes leszedeni. Kb 15 perc, minimalis fajdalommal jar. Ssmmi kibirhatatlan

Altalaban utana automatikusan poliroznak


A feherites csupan esztetikai kerdes

tegnap 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kicsit zavaros nekem, hogy mi a különbség a polírozás es fehérítés között. A polírozással is világosodik a fog színe, csak kisebb mértékben?
tegnap 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:
A polírozás lesimítja a fogkőleszedés után érdesnek maradt felszínt. A fehérítésnél hidrogénperoxiddal kémiai úton bontják le az elszínést okozó festékanyag egy részét, de ez károsítja a fogzománcot is. Ugyanúgy ahogy a foltot a ruhából kiszedheted fehérítővel de azért kicsit károsítja az anyagát, és ha sokat csinálod tönkremegy a ruha.
tegnap 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Polírozás esetében fogpolírozóval átmennek a fog felszínén. (Keress rá, hogy fogpolírozó.) Ez csak a fog külsejére van hatással. Tömés után is szoktak polírozni, hogy egységes legyen. Fehérítés esetén pedig először fogfehérítő zselét visznek fel, majd uv fénnyel megvilágítják, ami a fog belsejében levő elszineződéseket is eltávolítja. Egyszer voltam, nekem nagyon fájt, közben nem, csak utána. Olyan volt mintha elektromos áramot vezetnének a fogamba. Azt érdemes tudja, hogy csak a saját fogad színét világosítja, tehát tömést, koronát nem. Egy idő után el is múlik a fehérség, főleg ha kávézik, teázik, dohányzik az ember.


Láttam régen egy videót, amelyben egy fogorvos azt mondta, hogy fogfehérítés után valamennyi idővel sárgább lehet a fog, mint a fogfehérítés előtt volt. Már nem nagyon emlékszem rá, hogy mi volt az oka.


Fogkőlevétel pedig nem csak esztétikai kérdés, fogszuvasodást és ínygyulladást is okozhat.

tegnap 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

-Fogkőleszedés: Fogkő szinte mindenkinek képződik, és félévente - évente lesz annyi, amit már le lehet / le kell szedni. Azért fontos leszedni, mert a fogkövön a bacikkal teli lepedék, és minimum ínygyulladás, arra hajlamosaknál meg fogágybetegséghez.


-Polírozás: Általában fogkőleszedés után szokták polírozással elsimítani a régi töméseket, meg azokat a felszíneket, ahol sok fogkő volt. Ezt a beavatkozást nem szokták önmagában végezni, vagy csak nagyon ritkán.


-Fogfehérítés: Felvisznek egy anyagot a fogra, ami oxidálja és fehérebbé teszi. Nem teljesen ugyanaz, de hasonló folyamat kémiailag, mint amikor a hipó fehér foltot hagy a ruhán. Ez a fogkőleszedéssel ellentétben nem egészségügyi beavatkozás, hanem csakis esztétikai. De tisztességes helyen úgy végeznek fogfehérítést, hogy előtte a fogkövet is leszedik.

ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!