Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől kellemetlen szagú a fog...

Mitől kellemetlen szagú a fog ha az orvos éppen furja?

Figyelt kérdés

aug. 2. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Mert egy hentes és szárazon fúrja.
aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Mert baktériummal fertőzött anyag, aminek nyilván kellemetlen szaga van. Ha esetleg gyökérkezelni kell, ott elő is fordulhat olyan, hogy a fogbélüregbe bejutott bacik gázokat termelnek, ennek is nagyon penetráns, kellemetlen szaga van, mikor megnyitják. Bocs a hasonlatért, de mint egy igen kellemetlen szagú bélgáz.
aug. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első baromsgot mond, nem fúrnak szárazon fogat, max csiszolnak, políroznak szárazon.

A fogfúrás során folyamatos vízpermet megy a fúrás helyére, ez akadályozza meg, hogy a fúró megégesse a fúrás során a fogadat. Ettől függetlenül előfordulhat kis égett szag, de a fogadnak nem esik baja. Esetleg még az lehet, amit a második mond, hogy fertőzött a fog és abaktériumok az anyagcseréjük során gázokat termelnek (hasonlóan mint mi) és ezek a fogüreg felnyitásával távoznak, kellemetlen szag formájában.

aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Első baromsgot mond, nem fúrnak szárazon fogat, max csiszolnak, políroznak szárazon."


Anyukád mond baromságot. Biztos csak álmodtam, amikor egy ilyen alkesz hentes megfúrta szárazon a kiesett tömés helyét, és láttam ahogy porzott a szám meg égett szagot éreztem, plusz majdnem összeszartam magam úgy fájt. Amikor 2 hét múlva kiesett, elmentem egy másikhoz, ott tapasztaltam meg, hogy jé, van aki vízhütéssel fúr és nem is fáj annyira.


Én évekig (vagy 10) kerültem a fogorvost utána.


Érdekes, hogy a mostani orvosomnál, aki ugyanezt a fogat meggyökérkezelte, miután sokáig halogattam a korábbiak miatt a javítását, felnyitotta, azt mondta "sárga szaft jött ki", akkor nem lehetett semmi szagot érezni.

aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!