Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső ajkam kijebb van a...

Felső ajkam kijebb van a fogaim miatt, ez korrigálja fogszabályzó?

Figyelt kérdés

Csak a felső ajkam kicsit takarja az alsót, ez esztétikailag nem a legszebb, főként oldalról.


Most van fent fogszabi, várható ha vissza húzzák, ez változni fog?


júl. 22. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A felhelyező orvos mit mondott?
júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ő azt mondta, hogy extrém esett, neki álltunk, de igazából gyökeresen nem tudtunk bele menni ebbe a részébe. Legközelebbi húzásnál természetesen rá kérdezek.


Tulajdonképpen nekem az nem tetszik, hogy nem lett egyszerre felrakva a két készülék és össze mozgatva (húzva) mint másnál. És félek, hogy csak szimpla korrigáció lesz, a tényleges kezelés helyett.


És mivel nem egyszerre mozgatja a kettőt, nekem elég furcsa most így az össze harapásom, 1 hete van fent, de úgy érzem teljesen meg változott. De lehet a fogérzékenység miatt érzem másképp.

júl. 22. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár fogászati asszisztens vagyok, látatlanban nem tudok neked biztosat mondani. Általános véleményt tudok neked írni, pontokba szedve:

-hogy milyen lesz a végeredmény, azt nem tudom megmondani, ezt a fogorvossal kell átbeszélned. Soha ne félj kérdezni, a fogszabályozás egy bonyolult folyamat, fontos tudnod, hogy épp hogy álltok. Amit leírtál probléma, azt átalában lehet orvosolni fogszabival, de mint mondtam, mivel nem ismerem a te eseted, nem tudok 100% mondani semmire.

-teljesen normális eljárás az, hogy nem egyszerre rakják fel a felső és az alsó ívet. Menet közben is lehet kapsz majd egyéb kiegészítőket. Ezeknek mindig oka van. Az is normális, hogy nem egyszerre mozgatják, és az is, hogy a folyamat alatt a harapásod kicsit furcsa.

-nagyon nem jó, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy mit miért csinál az orvos, mi a kezelés menete, mi a cél. Mint írtam, minden esetben tedd fel a kérdéseid. Neki az (is) a dolga, hogy tájékoztasson, mert így csak stresszelsz az egészen.

júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó!


Hasznos volt. Tulajdonképpen 2 fajta harapásrendellenességem van. Ami igazából extra, a felső ajkam ugyebár az előre álló fogaim miatt megtolja, így néz ki úgy. Viszont az ízületeim erősíteni kell majd, ezért fogok kapni egy ilyen, ízület/izom erősítőt, amit rágni kell majd. Erről tulajdonképpen ennyit tudok, ezenfelül lesz még egy dolog amit megemlítette, plusz az egyik fogam helyére, amit húztak oda egy sín. Kíváncsi leszek a végeredményre nagyon.


Megkérdezhettem, hogy melyik megyében asszisztens Ön?

júl. 24. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!