Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehetne ezt a fogpótlás...

Hogyan lehetne ezt a fogpótlást megoldani?

Figyelt kérdés

Majd csak szeptemberben jutok fogorvoshoz. Addigra van időpontom. Csak kíváncsiság képp kérdezném meg, hogy milyen megoldást lehet alkalmazni a felső fogsorom helyre tételére?


Mind két oldalon megvan a bölcsességfogam. Teljesen kint van, egészséges. Bal és jobb oldalon is kihúzták a szemfogamtól 3. Fogat mert annyira begyulladt. Ez már 10x éve.

Ezáltal a bölcsességfogam felvett ugymond egy teljes értékű fog szerepet. És behúzódott a kihúzott fog helyére. Vagyis nincs közte hézag.

2 éve ki kellett húzni bal oldalon a szemfogam mögötti fogat. Ez látszik amikor vigyorgok.

Ugy döntöttem most van pénz rá megcsináltatom.

Több megoldás van a fejemben, véleményetekre lennék kiváncsi helytálló e vagy sem.


1. Szemfogam mögötti helyre implantátum ha lehet. És egy műfog. Így egy fog van de kettő mindég hiànyzik bár így nincs már rés mint írtam.


2.bal és jobb oldalra is full hidat csináltatni.

Bal oldalt 3 fog tartana beleértve a szemfogat. gondolom akkor a bölcsességfog kuka.

Jobb oldalt 4 beleértve a szemfogat is. Nemhiszem hogy a bölcsességfogra raknának koronát.

Attól tartok hogy így hogy elvándoroltak a fogak a megfelelő helyükről, nem tud hidat csinálni. Ez talán a legnagyobb félelmem. Mert több implantot nem tudok fizetni.


3.

Marad a kivehető fogsor. Olcsóbb is. De tartok tőle 30 évesen.



Engem főleg a 2. Megoldás érdekelne. De tartok tőle hogy nem megoldható.



Mielőtt megköveznétek….

Gyerek korom óta mélyharapásom, és torlódott fogazatom van. Befele állnak a metszőfogaim. Nem volt motyó annak idején fogszabályzóra.

Ezáltal hamarabb lyukas lesz.

Valamint például a szemfogam mögötti fogat amikor gyökér kezelték, mielőtt kihúzták, csak egy gyökeret találtak. Egy idegpályát. Tehát nem vagyok megáldva egészséges fogakkal. Akármennyire óvom őket. Fehérnek fehérek azok. Csak selejtesek 😄


Köszönöm



júl. 6. 15:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Mutasd meg több fogorvosnak is, hátha mást mondanak, vagy árban jobbat találsz. Ezt így leírás alapján szerintem egy fogorvos sem tudná biztosra megválaszolni. Mindenesetre én azt választanám, ami a legkevesebb csiszolással jár. Nyilván az implantátum lenne a legjobb, de azt az orvos látja majd, hogy milyen lehetőségeid vannak.
júl. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!