Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki fogják húzni a bölcsességfo...

Ki fogják húzni a bölcsességfogamat, és nagyon félek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Életemben most elsőnek fogják egyáltalán bármelyik fogamat is kihúzni, és nagyon félek tőle. Azt mondták, hogy még csak a csíra van, nincsen gyökere. Így kevésbé fog fájni? Vagy egyáltalán számít valamit? Viszont mindenképpen műtéttel kell kiszedni, mivel ugye még nincsenek kinőve. Nagyon fáj? Nyagyjából hány hét a gyógyulási idő és meddig lesz feldagadva az arcom? De főként attól félek, hogy mondjuk bepánikolok közben. Nektek mit tanácsoltak? Lehet előtte nyugtatót bevenni? Mennyire fogom majd hallani, hogy mit csinálnak a számban? Sok idő lesz?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



júl. 4. 20:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
9-esnek: még nem tudom, csak most fogunk szájsebészhez menni konzultálni, de valahogy majd ősszel kerül sorra :)
júl. 31. 01:11
 12/13 A kérdező kommentje:

10-esnek válasz:


16 éves vagyok, már nincsen 1 tejfogam sem, de a fogorvosom azt mondta, nem gond, hogy még nincsen gyökere, teljesen normális, néhány éven belül majd kifejlődik

júl. 31. 01:13
 13/13 kretens ***** válasza:
Nekem elég hamar tönkrementek.Régen mikor még volt szalicil(befőttekhez amig ki nem találták hogy rákkeltő és kivonták a forgalomból) egy gyufaszál végére kis vattát beszalicileztem és betettem a lyukas fogba.A szalicil fájdalommentesen ölte el az ideget és igy a fog teljesen érzéketlenné vált.A foghúzás egyátalán nem fájt ezután.
szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!