Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki fogják húzni a bölcsességfo...

Ki fogják húzni a bölcsességfogamat, és nagyon félek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Életemben most elsőnek fogják egyáltalán bármelyik fogamat is kihúzni, és nagyon félek tőle. Azt mondták, hogy még csak a csíra van, nincsen gyökere. Így kevésbé fog fájni? Vagy egyáltalán számít valamit? Viszont mindenképpen műtéttel kell kiszedni, mivel ugye még nincsenek kinőve. Nagyon fáj? Nyagyjából hány hét a gyógyulási idő és meddig lesz feldagadva az arcom? De főként attól félek, hogy mondjuk bepánikolok közben. Nektek mit tanácsoltak? Lehet előtte nyugtatót bevenni? Mennyire fogom majd hallani, hogy mit csinálnak a számban? Sok idő lesz?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



júl. 4. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem fáj, mert teljesen el van érzéstelenítve. Az orvosnak rutin. Pár perc, nekem 10 volt egy félig kijött, de egyáltalán nem volt kellemetlen élmény. Hallod a hangokat, de ha érzed a hozzátartozó fájdalmat, akkor az nem zavaró. Végül is bevehetsz nyugtatót, de teljesen túlélhető. 1-2 hét a gyógyulás, rongyba csomagolt jégtasakkal kell 2-3 napig borogatni (többször negyedórára), hogy ne dagadjon fel.
júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Közben nem fog fájni, utána néhány napig nem kizárt, hogy igen.
júl. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mármint: de ha nem érzed (kimaradt a "nem" az 1-esből).
júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Az összes bölcsességfogamat eltávolították már. Hármat húztak, egyet műtöttek. Ma van egy hónapja, hogy kihúzták az utolsót.

Maga a beavatkozás, az injekciózás és a húzás kicsit fájt, de nem vészes. Általában pár napos max egy hetes gyógyulást mondanak, de nekem elég lassan gyógyult meg. Most egy hónap után mondhatom, hogy jól vagyok és tudok enni. De persze ez se általános.

júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Hallgass metál zenét
júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Nekem tegnap húztak ki 2-t jobb oldalon, a balt már pár hónapja húzták. Mindegyik az ínyem alatt volt, elég mélyen. Nekem az elsőnél termelődött adrenalintól pár másodpercig "csilingelve" hallottam. Érzéstelenítőből +1et kaptam mind két alkalommal, mert a szám azon oldala nem akart bezsibbadni. A műtét nem fog fájni.


Jelentősen akkor fog fájni, amikor otthon elmúlik az érzéstelenítő, de nekem az se volt az a kibírhatatlan fájdalom, egy migrén rosszabb, de azért érdemes fájdalomcsillapítót szedni.

Azután kb 3 napig fog fájdogálni, de én arra már fájdalomcsillapítót se szedtem, mert tényleg nem olyan vészes. Viszont nekem még 1 hétig fájt nyelni, mert a torkomra kisugárzott a fájdalom, meg egy kicsit a fülemre.


(Fájdalom és egyben gyulladás csillapító gyógyszert a legjobb szedni. Pl.Algoflex)


Nekem legutóbb volt szájzáram, és most is van, kb 2 hét tornáztatással elmúlik, de nekem legutóbb +1-2 hét volt, mire teljesen olyan volt mint régen.(De ettől ne ijedj meg, ez természetes. Olyan mint egy izomláz, rá kell dolgozni.)


Nekem nem varrták be a sebet. A húzás napján jelentősen vérzett a seb és elég undi volt, de másnapra elmúlik, ha nem harmadnap már egyáltalán nem fog vérezni, de ha nem nagyon múlna el másnapra, inkább keresd fel a fogorvosod/szájsebészed.


Enni előtte egyél bőven, utána (mikor már kiment az érzéstelenítő) inkább pépesebb, puha ételeket fogsz tudni enni, viszont arra figyelj, hogy a sebbe ne menjen az étel, vagyis az ellentétes oldalon rágj. Én délutánra kaptam mind2 időpontot, és nem is ettem a foghúzás után, csak másnap.


Az arcon később megjelenő lila-sárga-kék-zöld foltokra, zúzódásra a fekete nadálytő krém nekem segített.


Az arcod "érintett" része be fog dagadni, már műtét után is érdemes félóránként 10 percig jegelni, de vigyázz, nehogy túlhűtsd(?) az arcod, mert az se tesz jót (megfájdul, megfázik?... ehhez annyira nem értek)


Igyál sokat és ha tudsz próbálj meg enni! Ha már úgy érzed, hogy kell és már tudod, tornáztasd az állkapcsodat szájzár ellen! A műtét után pár napig ne hajolgass, és ne nagyon mozogj.


Remélem tudtam segíteni, és nem késtem el az infókkal. Jobbulást és ne izgulj!


(15L)

júl. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Bocsánat, egy regényt írtam, de én örültem volna, ha valaki ezt így leírja.(6-os)
júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a válaszokat :) remélem foghúzás közben eszembe fog jutni a 6-os válasza, eléggé megnyugtatott, köszönöm
júl. 7. 11:20
 9/13 anonim ***** válasza:
Mikor lesz?
júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"még csak a csíra van, nincsen gyökere"

??????? Mégis hány éves vagy? A tejfogaid megvannak még?

Alsó felső?

júl. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!