Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi történik amikor fogorvosnál...

Mi történik amikor fogorvosnál ülve nem fáj a fog?

Figyelt kérdés
Ha úgy fájt a fogam hogy majd megőrültem de beültem a fogorvosgoz elmúlt. Mások is mondták hogy velük ilyen volt.

júl. 4. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szimplán Murphy törvénye...


Én akárhányszor van valami bajom csak addig tart amíg be nem ülök az orvoshoz. Gyerekként mindig ha rosszul voltam hívtam anyukámat mert már hánytam 4-5x, hazajött a munkából és már semmi bajom nem volt. Ezt eljátszottam nem szándékosan még 2x és azóta szenvedjek egyedül alapon otthon maradtam ha bajom volt szó nélkül.


Tudom hülyeségnek hangzik de tényleg így volt. Mai napig akármi bajom van, miest orvoshoz bekerülök már semmi kimutatható bajom nincs.

júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem is volt jó pár ilyen. Sőt már rágni nem tudtam, hideg rázott a fájdalomtól, elmentem a dokihoz és semmi, akárhogy kocogtatta, akármit csinált vele, semmi. Mire hazaértem, semmi bajom nem volt. De akkor is azt gondolom, hogy jobb megnézetni, mert még ha pszichés is, de erre rendeződik, akkor is megéri.
júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
94%
Az történik, hogy a fogorvosi váró egy stresszfaktor. A stressz hatására a mellékvese őrült módon kezdi termelni a kortizolt, ennek megemelkedett szintje oldalba rúgja a bolygóideget, ami az eddigi paraszimpatikus idegrendszer helyett szimpatikusra vált. Ebben a "harcolj, vagy menekülj!" állapotban csak az agyad, valamint a kar- és lábizmod működik teljes kapacitáson, minden más csak pislákol. Az ingerületátvivő neurotranszmitterek is. Egyszerűen nem jut el az agyadig a fájdalom. Azért nem, hogy ne zavarjon be, amikor komoly veszélyben vagy.
júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hű, ez tetszik, Senior. Nem tudom, mért húzott le valaki.
júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Bead egy lidokain injekciót és már nemis fáj. Ez így természetes. 😉
júl. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!