Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sajnos több fogamat tömni...

Sajnos több fogamat tömni kell. Az orvos megcsinálja egyszerre?

Figyelt kérdés
A napokban kiderült hogy több fogamat be kell tömni. Az lenne a kérdésem hogy az orvos megcsinálja mindet egyszerre vagy mindegyik foghoz külön kell menni? Az egész folyamat és főleg az érzéstelenítés beadása fájni fog?
jún. 23. 17:37
 1/3 Szolovjov ***** válasza:
44%
Nem jellemző, hogy egymás után több fogat is csinálnak. Szerintem külön-külön sztori lesz. Nekem nem szoktak töméshez érzéstelenítőt adni. De ha adnának is, van ahol injekció előtt bedörzsölik az ínyt érzéstelenítő szerrel. De enélkül sem különösebben fájdalmas a szúrás.
jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálja meg egyszerre, pláne nem ha mindkét oldalon kell. Egyszer tömött nekem 2-t, de azt úgy, hogy egymás mellett voltak. Sok helyen van érzéstelenítő zselé vagy az új fogorvosomnál egy speciális rezgős cucc, amibe berakja a szurit és vibrál közben, na az egyáltalán nem fáj. A zselé után kicsit szoktam érezni, de nem fájdalmas.
jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Abban az esetben, ha előre jelzed és ennek megfelelően kérsz időpontot, úgy lehet egyszerre több tömést is csinálni, függően az orvos hozzáállásától (ad-e mindenhova szurit, vagy sem, csinál-e gondot abból, ha több helyen zsibbadsz, vagy nem). De, mint írtam, előre kell szólni, nincs annál kellemetlenebb, mint mikor valami meg van beszélve, ennek megfelelően ad időpontot az orvos, majd helyben megy a variálás úgy, hogy 20 perc múlva ott a következő beteg.
jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!