Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog ciszta? Tályog lehet?

Fog ciszta? Tályog lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon tanácstalan vagyok... van körülbelül 2 éve gyökérkezelt fogam, ami az utóbbi pár hónapban elkezdett szórakozni.

Kezdetektől volt hogy időként bereagált frontokkor egy-egy szúrással, de komolyabb gond nem volt vele.

Járok rendszeresen félévente ellenőrzése.

Kb 1 hónapja elkezdett fájni a semmiből, ami aztán pár fájdalomcsillapító és nap után el is múlt. Kértem is időpontot, de mire mentem már el is múlt és a röntgenen sem látszott semmi.


Kb rá egy hónapra a semmiből elkezdett fájni ennél a fognál az ínyem egy kis részen, ami odáig fajult hogy jelenleg egy kis pukli van rajta...viszont a fájdalom teljesen megszűnt, illetve hát kellemetlen ha nyomkodom és érzem hogy gyűlik benne valami, gondolom genny.

Feldagadva nincs, lázam nincs.


Ami miatt nagyon idegesít, hogy 2 hét múlvára kaptam csak időpontot, mert a drága fogorvos szabadságon van és félek hogy addig esetleg belobban és nagyon fog fájni vagy mondjuk kifakad ez az akármi.



Mit csináljak? Sürgős eset ez, ha így nem fáj? Házilag tudok valamit csinálni vele? Keressek esetleg más fogorvost aki ránéz előbb?


Ha kell küldök róla képet is, ha valaki jobban ért hozzá és tud tanácsot adni.


Köszönöm, ha segítesz...



jún. 19. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ez így jön-megy, akkor jó esély van rá, hogy kibírod 2 hétig. Ha véletlenül mégse, még mindig elmehetsz ügyeletre. De kereshetsz másik fogorvost is. A Corsodyl fertőtlenítő szájöblítő biztos, hogy nem árt.
jún. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

“mert a drága fogorvos szabadságra ment”

A drága fogorvosnak minden joga megvan szabadságra menni, gondolom neked is vannak szabadnapjaod, utazásaid az év során, és nem állsz készenlétben 24/7. Ez nagyon tahó volt a részedről. Ha meg annyira sürgős, akkor beülsz a kocsiba/felülsz a vonatra és elmész az ügyeletre.

Nem, házilag nem tudsz semmit, mit akarsz? Hiszen még diagnózisod sincs, lehet fog eredetű is, íny eredetű, vagy még akár arcüreg is, de a kevésbé értelmesek egy aftát is képesek cisztának nézni. Vagy várd ki a drága fogorvosod, vagy ha fáj, keress ügyeletet és pont. Otthon kísérletezgetni nem érdemes, mivel mint írtam, azt sem lehet tudni, mi a gond.

jún. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!