Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akiknél nagyon érzékeny...

Akiknél nagyon érzékeny maradt a foguk híd után, mi lett vele?

Figyelt kérdés

Több mint 3 hónapja lett berakva egy híd nálam, 5es és 7ös fogra. Az 5ös gyökérkezelt, a másik nem, és sajnos amióta be lett rakva a híd, nagyon érzékeny hidegre és melegre. Szobahőmérsékletű víztől is már fáj, egy mély fájdalom először, ami amikor kicsit elcsitul, olyan mintha pulzálna és így fokozatosan múlik.


Volt ilyen valakinek? Mi lett vele? Újrarakták a hidat esetleg gyökérkezelés után?



jún. 18. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A híd, ha jól van megcsinálva, akkor felhelyezés után ilyen nem szabad legyen, max még aznap lehet kicsit érzékeny. Ha gond van vele, vissza kell menni, lehet nem zár jól a fognyaknál, vagy ha túl magas, töri az ínyt, az is okozhat ilyen panaszokat, esetleg elmozdult.
jún. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Ypszilon1980,

Két fogorvos szerint is jól zár, nem mozdult el, nem töri az ínyt és nem túl magas. Az alatta levő 7-es fogam viszont ezek ellenére is iszonyú érzékeny maradt :(


Az egyik fogorvos szerint lehet gyökérkezelni a híd leszedése nélkül, átfúrva a hidat, majd betömni mint egy normális tömést. A fognak 1 gyökere van, ezért a gyökérkezelés valószínűleg sikeres lenne. Persze gondolom ez azt is jelentené hogy hamarabb kell majd cserélni a hidat, de ez is jobb mintha újra kéne csináltatni az egészet most.


A másik véleményére még várok.

jún. 20. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Értem, ezt az apró dolgot kifelejtetted, akkor a megoldás meglesz, így a kérdés értelmetlen. Várj akkor másik válaszra.
jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Erről a megoldásról a kérdés kiírásakor még nem tudtam, azt hittem csak a híd eltávolítása után lehet gyökérkezelni híd alatti fogat. Valamilyen szinten reményt ad, hogy ez egy járható út.


A másik fogorvos azt mondja, még várjunk vele.


Én megértem, de sajnos nekem ilyen érzékenységi problémám nagyon sok volt és ezért egyáltalán nem hiszem, hogy javulni fog, mert akárhányszor vártam fogorvos javaslatára kezeléssel, mindig ugyanolyan érzékeny maradt a fogam és az a procedúra lett a vége amire vártunk. Sőt, a fog ami miatt hidam lett, pont ilyen fog volt. Három fogorvos váratgatott vele mert röntgenen semmi nem látszott, érzékenykedett, aztán egyszer "fogta magát", jól begyulladt karácsonyra (meg az egész fejem vele), kettéhasadt és húzni kellett. Egy hétig szenvedtem olyan fájdalommal mire kihúzták hogy se aludni, se enni nem tudtam.

jún. 20. 21:14

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!