Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lètezik olyan,hogy fogat nem...

Lètezik olyan,hogy fogat nem fogszabályozással raknak helyre hanem műtèttel?

Figyelt kérdés

jún. 7. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most pontosan mire gondolsz? Foghíjakra?
jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Alapvetően jó minőségűek a fogaim és csak az első fogammal nem vagyok kibèkülve,hogy ràlog a másikra.

A doki 4 jó fogamat kiràntanà azért,hogy egyet pár millimétert arrébb rakja.

Alapvetően az a bajom,túl sok fogat veszitenèk el ami mind hibátlan és túl sokáig tart a kezelés.

Az anyagi vonzatàval se lenne bajom ,de túl sokat veszítenèk időben is ,meg a 4 egészséges fogamat is sajnálom ,,azért hogy egynek több helye legyen "

jún. 7. 14:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Olyan biztos van, hogy a felső állkapcsot műtéttel szélesítik.
jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Valahogy abszurdum az egész.
jún. 7. 14:11
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze, rendszeresen, egy csomó anomália már csak műtéttel, vagy műtétes rásegítéssel kezelhető.

A te esetedben meg kell hallgatni másodvéleményt is és aszerint eldönteni, hogy mit szeretnél.

jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez már gondolom szájsebészeti kategória.

Egy sima fogorvos biztos nem tudja megoldani

jún. 7. 14:13
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Józan paraszti ésszel így oldanám meg.

Egyik fogamat fölül kihúzni a negyediket és akkor az első le is csúszhatna a másikról.

jún. 7. 14:17
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

"A doki 4 jó fogamat kiràntanà azért,hogy egyet pár millimétert arrébb rakja."


Nagyívben kerüld el ezt a fogorvost.


Az én fogorvosom (magán) foghíjakat sem ajánl zárásra, pedig konkrétan nyáriszünetek vannak a fogaim között, pláne az első 2 nyuszifogamnál. Azt mondta lehetne direkt héjakat ráhúzni például, de ahhoz csiszolni kell a fogakból és alapvetően egészséges fogakhoz hozzányúlni vétek.


Ezt az állandó fogorvosomon kívül még 2 megerősítette.


Mind azt mondta, ha ragaszkodom hozzá megcsinálják, de ők személy szerint nem nyúlnának hozzá egészséges foghoz, de a saját döntésem. Pedig egy direkt héj asszam 50-60 ezer forint, tehát saját maga ellen beszél, de mégis lebeszéltek róla.

jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8, sajnos ha tényleg nem férnek el a fogai, az megfelelő ok a húzásra. Ha nincs más megoldás. A torlódott fogsort tisztítani is nehéz, hiába jók most még a fogai. Szóval ez nem szépészeti kérdés, hanem egészségi.


A kérdés az, hogy van-e más lehetőség. Valahogy el lehet-e rendezni azokat a fogakat húzás és hosszas macera nélkül. Ezért kéne másodvélemény.

jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom mennyire vehető komolyan egy olyan válasz, ahol a kedves kommentelő úgy beszél a fogairól, mint egy óvódás (nyuszifogak), miközben éppen azért van 11. osztályban biológia óra, hogy megtanítsák azokat az alapvető fogalmakat, mint például melyik fognak mi is a neve, meg mire való, hogy ha az ember orvoshoz megy, akkor értsen is abból valamit, amit az a szerencsétlen szakember próbál elmagyarázni. Persze úgy nehezen fogja, ha nincs közös nyelv, mert a kedves páciens nem jutott el 11. osztályig, vagy éppen a s3ggét vakarta nagyon intenzíven, amikor erről szó volt, csak akkor a kedves versenyző tartsa meg magának a véleményét, mert végtelenül szomorú, hogy egy 8 év tanulást igénylő szakterületet lesöpör úgy, hogy már a saját válaszában kiderül: még a laikusoktól elvárható minimum tudással sem rendelkezik.

Kérdező. Itt hiába írod le a problémádat, továbbra is a legegyszerűbb az lenne, ha másodvéleményt kérnél. Brutál sok oka lehet annak, hogy húzni szeretnének neked. Általános jellemző, hogy a betegek sokkal kisebbnek ítélik meg a problémát, mint az amekkora valójában. 6 éve praktizálok fogorvosként, nem egyszer jött beteg "tömésre" úgy, hogy az valójában már távolról nézve is nem kicsit húzás volt, semmilyen szinten nem volt menthető. Itt is ez a helyzet. Te pár milli eltérést látsz, de könnyen lehet, hogy hogy az az 1-2 milli ennél jóval több. Másrészről meg, ha nincs hely akkor nincs. Ha aszimmetrikusan húz neked fogat, tehát mondjuk egy kisőrlődet, ami ránézésre elegendő lehet, azzal azt fogja elérni, hogy helyén lesz ugyan a nagymetsződ, de lesz egy nagyon látványos középvonal eltolódásod, ami hidd el, nem szép. Elcsúfítaná a mosolyod. Általános szabály, hogy ha lehet, szimmetrikusan húzunk (vannak kivételek, például ha amúgy el van tolódva a középvonal és egy húzással rendbe is jönne, de ez most egy pongyola és leegyszerűsített példa volt). Hogy alul miért akar húzni, azt tőle kell megkérdezni. Elképzelhető, hogy alul olyan mértékű torlódás van, hogy szintúgy nem oldható meg húzás nélkül és ugyan téged esztétikailag nem zavar, de tisztíthatóság és később kezelés szempontjából preventíve mégsem mindegy, hogy úgy hagyja-e vagy sem. Azon túl a fogak meghatározott módon, fogaskerék szerűen érintkeznek egymással, tehát a 2 fogívet harmóniába kell hozni úgy, hogy mindeközben maga a mosolyod is esztétikus maradjon, és a profilod se essen be. Rengeteg szempont van, amit mindenkinél külön, egyénileg kell mérlegelni. Amit a 8-as válaszoló írt, az nem is értem, hogy hogy jön ide (mondjuk az egész válaszadó a nyuszifogaival hogy jön ide...), az, hogy nála ki mit csinál a hézagos fogaival a te eseted szempontjából teljesen irreleváns. Mintha én azt írnám, hogy nekem is fájt a hasam, a Marikának is, a Marikát megműtik vakbéllel, én meg kapok egy hashajtót, majd ezek után leírom, hogy milyen hülyék ezek az orvosok, hát ha nekem is jó volt a hashajtó, akkor a Marikának is jó lett volna, hát Marikának messziről el kellene kerülnie azt az orvost. Ja, csak aztán Marika, ha én rám hallgat, akkor jól felfordul a perforált vakbelével. Na, kb ennyi az összefüggés a te problémád, meg a 8-as válaszadó állapota között. Menj el máshoz, kérdezz rá. Én amúgy is azt gondolom, hogy ha ilyen nagyobb értékű több éves munkáról van szó, mint pl egy fogszabályozás, akkor sosem gond többféle szakembert meghallgatni, mivel ez sem egzakt tudomány, sokféle rendszer van, minden rendelőnek más a profilja, nem kötelező az első szembejövő mellett voksolni, itt is vannak ízlések és pofonok. Én pl mindig elcsodálkozom, mikor valaki fogpótlásra kér célirányosan időpontot úgy, hogy sosem találkoztunk: honnan tudja, hogy szimpi leszek-e neki (vagy ő nekem, hogy én akarom-e az esetet), hogy meg tudom-e csinálni, amit ő elképzelt, mindenkinek jobb, ha van egy első konzultációs alkalom, ami nem kötelez senkit semmire és el tudja dönteni, én vagyok-e az embere.

jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!