Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet másik körzeti...

Hogyan lehet másik körzeti fogorvost választani?

Figyelt kérdés
máj. 28. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk lakcím alapján vannak körzetek. Szóval ha másik körzetbe tartozó címre jelentkezek be, akkor másik fogorvoshoz is tartozom. Elvileg tartózkodási hely is elég, de ebben nem vagyok biztos.

(ismerősömnek van két lakása+egy háza amiben lakik, az egyik olyan helyre is be van jelentkezve, ahol nem is lakik, többek között ezért).

máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Elköltözöl, legalább papíron. Csak az fogad, akihez a körzet szerint tartozol.

Ezzel viszont más háziorvosi körzetbe is kerülhetsz.

máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor mit lehet tenni ha kb senki sem éri el a körzeti fogorvost?
máj. 28. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szólsz a betegjogi képviselőnek, esetleg a fenntartónak (OKFŐ), jelzed a problémát és ők utána járnak, hogy vélt vagy valós gond-e.
máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1: Igen, elég a tartózkodási hely is, én is csak azért vagyok bejelentkezve a tartózkodási helyemre, mert oda járok fogorvoshoz.

#2: Nem kerülsz át másik háziorvosi körzetbe, a háziorvos egyénileg válaszható lakcímtől függetlenül, csak annyi szabály van, hogy a körzethez tartozó köteles fogadni.

Egyébként nem tudom, miért nem lehet a fogorvost is úgy választani, mint a háziorvost, biztos azért, hogy a tb-nek kevesebbet kelljen fizetni, mert így sokan inkább fizetnek a fogorvosért.

jún. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!