Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz tapasztalatból eredő...

Rossz tapasztalatból eredő félelem?

Figyelt kérdés
Sziasztok már régóta küzdök (2-3 hete) fogfájással, több fogam is rossz, bölcsesség is és pár rágó. Az emlitett rossz tapasztalat előtt rendszeresen jártam, de történt egy olyan eset, hogy benőtt fogamat egy fogorvos kiráncigálta majd az órákig vérzett, ügyelet lett a vége, nem akart elállni a vérzés és azt mondták ha igy marad éjszakára akkor mentőhelikopter mert csak pesten van szájsebészeti ügyelet. Igazából ez az én hibám is volt, első fogorvos aki látta a fogat mondta, hogy ez mindenképp szájsebészet de be**artam és elmentem egy másikhoz aki büszkén és bátran azt mondta kikapjuk. (A fogból már csak egy pici darab volt kint az inyből a többi ránőtt és a gyökeret az inyemben kezdte el tördelni, szanaszét szedte az inyemet igy okkal, de nem állt el a vérzés. Összevarni nem varrta mert hát passz...) Nem is szeretném részletezni tovább mert borzasztó volt azt hittem elvérzek. Na már most, ennek 2 éve azalatt több rossz fogam is lett és mivel hanyagoltam csak romlott a helyzet, most szántam rá magam, hogy meglátogatok egy másik fogorvost de rettentően félek. Minden fogorvosról olvasni jókat stb de félek, hogy mivan ha most is igy járok... Valaki tudja, hogy ezt a fajta szorongást mivel tudnám leküzdeni? Válaszokat előre köszönöm!

máj. 17. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Kb 5-7 éve probléma van két fogammal, az egyik szó szerint gennyedzik már fél éve, a másik meg darabokra tört, kellemetlen szájszagom van tőle.

Én sem merek fogorvoshoz menni, hasonló rossz, fájdalmas tapasztalat miatt amit te is atéltél.

Nagyon zavar engem is, reggelente gennyel téli szájjal kelni, meg kb a jobb felső rágó fogam rohad.....

Félek, tudom, hogy ez nagyon hanyag és úgy jön le, hogy nem adok magamra meg áhh, de rettegek, hogy ugyanazt a fájdalmat élem át mint legutóbb.


Szóval....nézegettem a különböző kezeléseket, az éber sedacios kezelések alatt nem fáj, utána meg csak a fájdalomcsillapító és érzéstelenítő enyhülése utáni fájdalmat érzed. Mondjuk mélyen, nagyon mélyen zsebbenyúlós.

máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ha már rohad a fogad ott nagyon mit nem tud elrontani az orvos tehát felesleges pánikolni. Szarabbul jársz ha góc keletkezik és rámegy a szívedre.
máj. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!