A fogszabályzós orvosotok betömte, ha lyukas a figad, vagy legalább szólt?
Fogrestaurátor?? 🤣🤣🤣 Te miről beszélsz? Nálunk is prkatizált egy fogtachnikus, fogszabályzást is csinált, de ezt jelenteni kell.
A fogszabályzósok ugyanolyan fogorvosok, akkor mi az, hogy nem a szakterülete? Van, akil kezelésekre jártak hozzá. De jó lett volna, ha legalább szól és elmegyel máshoz.
Úgy tűnik, hogy van némi félreértés a fogorvosi szakterületekkel kapcsolatban. A fogorvosok, beleértve a fogszabályzókat is, általános fogorvosi képzést kapnak, de sokan választanak egy adott területet, ahol specializálódnak.
A fogszabályzók például a fogak és az állkapocs helyzetének korrekciójára szakosodnak. Egy fogtechnikus pedig olyan személy, aki fogpótlásokat és protéziseket készít, de nem végezhetnek orvosi beavatkozásokat, mint például a fogszabályozás.
Vélemény szerint neked van/volt az előző válaszod alapján, vagy értelmezési gondod. Olyan nincs, hogy fogrestaurátor mellesleg. Ilyen fogrestaurátprhoz vagy mihez, nem szabad menni. Tudom, mivel foglalkouik a fogtechnikus, én jelentettem, ugyanis a buta falusiak nem tudták és simán jártak hozzá húzásra, fogszabályzásra, vagy éppen fogpótlásokat készített, mintát vett, felrakta nekik. Bár sajnos nem lett az egészből semmi, pedig hirdette is.
A fogszabályzó szakorvos ugyanolyan fogorvos, mint a többi és kivételes eseteket eltekintve ugyanúgy végez másfajta kezeléseket is, mint a magán praxis is, ahova jártam. Ha nem is fér bele, szólhatott volna, hogy ez lyukas, tömesd be!
Az, amit az 4-es válaszoló írt, teljesen valid, mint ahogy egyébként neked is igazad van kérdező. Éppen csak elbeszéltetek egymás mellett: a fogszabályzós orvosok döntő többsége szinte egyáltalán nem végez más beavatkozást, mert a rendelő profilja ezt nem teszi lehetővé, nem rentábilis, vagy egyszerűen a fogászat ezen területe érdekli, a többi nem. Az összes szakvizsga közül gyakorlatilag ez az egyetlen, amivel valóban ennyire külön lehet válni az általános fogászattól, hiszen a fogszabályzó kezelés feltétele a szanált fogazat, vagyis, ha lesz 1-2 olyan esete az orvosnak, ahol kell mondjuk fogat tömni, még ha szereti is csinálni, nem éri meg neki ezért anyagokat és eszközöket vásárolni, mert előbb jár le az anyagok szavatossága, minthogy elhasználja őket. Összehasonlításként egy átlag rendelő 6 órás rendelésén van mondjuk 8 tömés, míg egy szakrendelőben lenne havi 1-2, de ugyanazokat az anyagokat (több, különböző színű és összetételű tömőanyag, egyszer használatos segédeszközök) ugyanúgy meg kell vásárolni, csakhogy ezeknek van szavatosságuk és nem hiszem, hogy neked jó érzés lenne, ha 3-4 tubus, 30ezer forintos tömőanyagot alig használtan ki kellene dobnod a kukába.
Egy tb-s rendelő ráadásul nem is teheti meg, mert nem tudja elszámolni még a fogkőlevételed sem, mert egy tb-s szakrendelőnek éppen az a lényege, hogy csak a fogszabályzós esetekkel foglalkozhatnak az ellátás gördülékenysége miatt (is). Mint ahogy kardiológiai szakrendelésen sem lesz senki, aki az urológiai problémáddal fog foglalkozni, pedig ők is általános orvosok és ők is tanultak urológiát.
Ettől függetlenül persze szólhatott volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!