Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hétfőn húzták ki a fogam...

Hétfőn húzták ki a fogam Meddig fog fájni a helye és mikor fog rendesen be gyógyulni ?

Figyelt kérdés
jan. 12. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. Felső vagy alsó. Feltárás, vagy már kinőtt fog.


Általában pár nap, amíg duzzadt lehet az arcod, és érzékenyebb, és 1-3 hét a gyógyulás.


Nem mindenkin


Pár tipp az utána következő napokra, nekem ezek segítettek, mindháromszor foghúzásnál. Mindent el fog neked mondani a fogorvos/asszisztens, de a lényeg:



- Amíg ki nem megy az érzéstelenítés, tilos enni (amíg zsibbad a szád), ez órákat jelent. Tehát előtte egyél. Utána cukrosat igyál, nenogy elájul az éhségtől.



- Nem szabad pár napig szénsavasat, alkoholt, tejet inni, ezekre googlizz rá.



- Óvatosan az evéssel pár napig, másik oldalon rágj, ne egyél darabosat, ami beleragadhat (rizs, popcorn, magok stb.), erre is érdemes rágooglizni.



- Nem szabad a húzás helyét piszkálni, hadd gyógyuljon.



- Óvatosan kell utána pár napig fogat mosni, elmagyarázzák majd. De a lényeg, hogy nem szabad köpködni, öblögetni. Hanem beveszed a vizet a szádba, oldalra döntöd a fejed, és így mozgatod meg a vizet, fejet döntögetve. Utána oldalt kicsurgatod óvatosan a vizet.



- Elmondják majd, hogy milyet öblögetőt használj. Olyat tilos, mint a Listerin, gyógyszertárban kell rendeset venni, pl. Curasept, vagy Corsodyl. Ezt 2 hétig kell kb. használni a húzás után.



- Ha adnak antibiotikumot, azt végig kell szedni, nem szabad nyilván félbehagyni

jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*Nem mindenkinek fáj.


Nekem nem fájt, csak másnap. Férjemnek 4 napig fájt, mert nem sima húzás volt, hanem felvágták az ínyt.


Legyen otthon fájdalomcsillapító.

M

jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gica1981 válasza:

Szuper hogy írtad a corsodyl öblögetőt mert én nem mertem használni.


Nekem szerdán húzták a jobb alsó 7-es gyulladásba lévő fogamat és nekem is még sajnos nagyon fáj a helye.

jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pár napig fájhat, gyógyulás 1, maximum 2 hét.

A fogorvos majd felír fájdalomcsillapítót, szólj neki.


Ha dolgozol, másnapra inkább vegyél ki szabit, mert lehet, hogy be lesz dagadva a fél arcod. Valakinek hőemelkedése lesz utána, az normális, a foghúzás egy sokk a szervezetnek.


Ne piszkáld a húzás helyét, nyelveddel se, hadd gyógyuljon.

jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!