Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy is kell pontosan a...

Hogy is kell pontosan a szódabikarbónás fogfehérítést csinálni?

Figyelt kérdés
...
2009. jan. 1. 02:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Legfőképpen sehogy, mert tönkre vágja a fogzománcot.

Vegyél inkább jó minőségű fogfehérítős fogkrémet és használd azt.

Egyébként szerintem úgy, hogy vizes fogkefére szórsz kicsit aztán azzal dörzsölöd a fogadat. Attól még fogat mosni kell. Mondjuk előbb mosd meg fogkrémmel aztán a szódabikarbónával úgy kevésbé roncsolja a fogzománcot. Vagy nem tudom, ha fogkrémmel együtt alkalmazod mi lesz. Én nem próbálnám ki.

2009. jan. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha alkalmazod is semmiképp ne gyakran. Max. egy hónapban egyszer. A módszer jó úgy, ahogy az előző hozzászóló is írta. Fogkefére tegyél egy keveset, szerintem fogkrémmel együtt is lehet. De valóban nagyon roncsoló hatású. Inkább valóban egy jó fogkrém, ami fehérítő szemcséket tartalmaz.
2009. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne kísérletezz, a fogzománcodat tönkreteszi, inkább fehéríttess fogorvossal. Hidd el, nem éri meg, nekem is gyenge a fogzománcom, igaz, más miatt (fogszabályzás), de hasonlóan külső beavatkozás hatására, ami valószínűleg nem volt teljesen szakszerűen végezve (mivel az orvosom átadott gyakornoknak, ugyanezt kívánom a dokinak...), minden esetre kegyetlenül fáj, ha gyenge a zománc.
2009. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én hetente egyszer mosom szódabikarbónával a fogam és semmi baja nincs tőle a fogamnak.. csak fehéredik és fehéredik.. :D
2010. okt. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

egyébként te is jó vagy xD

az új év első napján írkálsz ilyen kérdéseket nem hogy buliznál xD

előző voltam

2010. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
én is most kezdtem el szódaikarbónával fehércteni és hetente 1-2x alkalmazd és meglesz a hatása! én ugy tudom hogy a citrom az jobban roncsolja
2012. júl. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Ez hamis adat, amit a fogkrémgyártók terjesztenek, hogy inkább drága fogkrémet vegyél. A fogkrémek is tartalmaznak szódabikarbónát, mert tisztító és fertőtlenítő hatású. 8.4-es PH értékű!

A következőt egy orvosi internetes oldalról vágom be:


Megóvhatjuk fogainkat: A szájüregben lévő baktériumok olyan savakat termelnek, amelyek károsítják a fogzománcot. Semlegesíthetjük ezeket, ha szódabikarbónás oldattal naponta többször kiöblítjük a szánkat. Esetleg vizezzük be a fogkefén­ket, mártsuk szódabikarbónába, és mossunk fogat. A szódabikarbóna (amelyet sok fogkrémhez is hozzáadnak) enyhén dörzs-hatású, és a fogzománc károsítása nélkül fényesíti a fogakat.

[link]

2012. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!