Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bolcsessegfog huzas utan...

Bolcsessegfog huzas utan mikor tudok ujra harapni/enni? És mennyi idő alatt mulik el a dagadas?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a mutetem ahol 6 fogamat kihuztak (4bolcsesseg,2 négyes) fel van dagadva az arcom,nem tudok harapni a szamat is alig tudom kinyitni
2023. júl. 18. 18:47
 1/2 anonim válasza:
nekem 2 nap volt mire kb normálisan tudtam rágni nyilván még kellemetlen volt a kellemetlenség 2-3 hétig megvolt de ez idő alatt napról napra kevésbé volt kellemetlen a dolog az állkapcsomat olyan nagyon nagyra mint régen még 1 hónap után sem tudtam kinyitni de hamarosan az is megjavult (22f)
2023. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Soha nem láttam olyat, hogy valakinek 4 bölcsességfogat és még négyeseket is egyszerre húzzanak, pedig fogászaton dolgozom. Gondolom fogszabi miatt kell, de így egyszerre ez nem semmi. A gyógyulást sokminden befolyásolja. Amit te tehetsz, hogy szigorúan betartod a szájsebészed által adott utasításokat. Értem ezt az étkezésre, a gyógyszer szedésre, és a pihenésre. Illetve a szájápolásra fokozott figyelmet kell majd fordítanod, ami nem lesz egyszerű, de nagyon fontos, hogy gond nélkül gyógyulhassanak a sebek. Jegelheted is az arcod, illetve magasan, sok párnán aludj, ezekkel csökkentheted a duzzanatot. Esetleg a szájzártornát is próbálgathatod. Megmondani, hogy mennyi idő alatt jössz rendbe, hát ahhoz varázsgömb kéne. Én azt tippelném, így teljesen látatlanba, hogy a varratszedésre (ami egy hét általában) már sokkal jobb lesz a helyzet. Fokozatosan, napról napra.
2023. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!