Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 25 évesen műfogsor?!

25 évesen műfogsor?!

Figyelt kérdés
Szörnyen érzem magam! Még csak 25 vagyok, de rettenetesen romlékonyak a fogaim. Rendszeresen járok fogorvoshoz, azt mondja, hogy túl szoros a fogsorom, ezért romlanak ennyire a fogaim. Szinte már minden fogam tömve van, még a "kirakat" is. 4 gyökérkezelésem is volt már, de most is fáj egy, pedig mindig mosom, öblögetek is, de a fogselymet sem tudom használni, mert képtelen vagyok a fogaim közé mindenhová bepréselni. Több fogam is letört, javítani kellett, szóval teljes a káosz! A fogorvosom azt mondta, hogy próbáljuk menteni, amíg lehet, de szinte mindig fáj valamelyik vagy épp csak a hideg/melegre érzékeny. millió szert és dolgot kipróbáltunk, de csak romlik :( Szóba jött, hogy lehetséges az lenne a megoldás, hogy protézist kéne csináltatni. na de 25 évesen?! Teljesen kiborít ez a gondolat is, hiszen olyan fiatal vagyok még ehhez.. Van itt hasonló korú fiatal, aki szintén ennyire romlékony fogú? Hogy oldjátok meg a dolgokat?
2010. szept. 30. 14:27
1 2
 11/12 AngryGirl válasza:
Nem ciki 25 évesen. Én 14 vagyok, és műfogam lesz a nyáron. Nekem ugyanez a helyzet mint neked, egytől egyig!! Rossz géneket örököltem, így muszáj lesz 6 fogamat megcsináltatni...:/
2015. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 szathmary89 válasza:
18 éves korom óta rendszeres fogászat látogató vagyok... Az elmúlt 2 évben megszabadítottak 7 fogamtól. Alul 3 nagyörlő, felül 4 kisörlő de fent a maradék örlő is pengeélen táncol... Fentre sztem a legegyszerűbb ha protkót csinálnak... Lent a maradék hibátlan. Ezt örököltem... Lányomnak lassan több foga lesz mint nekem...(fiam még fogatlan)
2017. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!