Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 25 évesen műfogsor?!

25 évesen műfogsor?!

Figyelt kérdés
Szörnyen érzem magam! Még csak 25 vagyok, de rettenetesen romlékonyak a fogaim. Rendszeresen járok fogorvoshoz, azt mondja, hogy túl szoros a fogsorom, ezért romlanak ennyire a fogaim. Szinte már minden fogam tömve van, még a "kirakat" is. 4 gyökérkezelésem is volt már, de most is fáj egy, pedig mindig mosom, öblögetek is, de a fogselymet sem tudom használni, mert képtelen vagyok a fogaim közé mindenhová bepréselni. Több fogam is letört, javítani kellett, szóval teljes a káosz! A fogorvosom azt mondta, hogy próbáljuk menteni, amíg lehet, de szinte mindig fáj valamelyik vagy épp csak a hideg/melegre érzékeny. millió szert és dolgot kipróbáltunk, de csak romlik :( Szóba jött, hogy lehetséges az lenne a megoldás, hogy protézist kéne csináltatni. na de 25 évesen?! Teljesen kiborít ez a gondolat is, hiszen olyan fiatal vagyok még ehhez.. Van itt hasonló korú fiatal, aki szintén ennyire romlékony fogú? Hogy oldjátok meg a dolgokat?
2010. szept. 30. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
A páromnak is voltak régen ilyen gondjai 16 éves korában, de neki is húzták egy csomó fogát, mert túl sok volt a foga. Kapott egy fogszabályzót ezek után, hogy szépen álljanak. Nem mondom, hogy tökéletes a fogsora, de nincs gondja vele.
2010. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Anyukámnak nagyon szép fogai voltak de 30 körül elkezdett romlani neki, végül műfoga lett. Én ebben nőttem fel és nem idegenkedem tőle.Hülyén hangzik de én úgy gondolom hogy nem biztos hogy olyan rossz lesz ha az lesz, sokkal jobban tisztítható. Nyilván hátrányai is vannak de fogadd el . Jobb mintha rákot állapítottak volna meg .Nem?
2010. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vigasztalódj, nem vagy egyedül! Nekem például ki sem nőtt a maradó fogaim egy jó része, felnőttként is tejfogakkal húztam, amíg végképp ki nem purcantak. Az utolsó 31 éves koromig bírta! Amúgy 2 implantátum és egy híd van bent a ki sem nőtt fogak pótlására.
2010. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon szorosak a fogaim,a fogselyem már befelé elszakad,tisztitás szóba sem kerül.8 évvel ezelőtt egy fogorvos azt mondta,hogy nagyon fel van húzódva az ínyem a sok gyulladástól,1-2 év és protkóm lett.Na,ettől kiakadtam és elkezdtem nyomozni mit tehetnék.Én azóta csak is elektromos fogkefét használok,kiegészitésként fogport és fertőtlenitős öblögetőt.Azóta 1-1 fogamat kellett tömni és az összes meg van még(álmodtam olyat hogy fogmosáskor kiperegtek a fogaim).Előfordul hogy 1-1 nap nem elktromossal mosok fogat,utána napokig gyullad az ínyem,pár nap mire rendbe jön.Szóval fel a fejjel ,és tedd amit tehetsz,és ha ne adja Isten a dokinak lesz igaza gondolj arr ,hogy vannk országok ahol rossz fog esetén kihúzzák és 20 éves korára nincs foguk,pépesen élnek egy életen át!Nálunk viszont erre is van megoldás!Ne keseredj el!

Ja,én az ínyemet is masszirozom a fogkefével,van olyan aminek kimondottan sensitivre állitható a feje!

2010. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok :bocs":protkom lehet
2010. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én 20 éves vagyok, de nekem is katasztrofálisak a fogaim, bár még csak egy fogam van kihúzva, de rengeteg a tömött, plusz nagyon gyengék a fogaim. Az alsó nagyőrlő fogaimat valószínűleg ki kell húzni, mivel már gyökérkezelt is és fájnak, pedig aztán mindent kipróbáltam már, szinte havonta jártam fogdokihoz, lassan a diplomám is meg lehetne belőle annyit, de még így is romlik sajna.
2010. szept. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szomorúan olvasom, hogy akkor többen is vagyunk olyanok, akik hiába ápolják a fogúkat, mégis nagyon romlanak..Tegnap meg elkezdett a bölcsességfogam miatt fájni az egész állkapccsom. A szoros fogsorom miatt az ájulás kerülgetett, mivel nyomja az egészet össze, holott már így is brutálisan szoros..Szerintem én is szólok a doktornőnek, hogy csináljunk azokkal valamit, küldjön el a szájsebészetre, kapjuk ki, mert van így is elég bajom, nemhogy most még azok miatt is szenvedjek. Olvastam tegnap, hogy sokan meg sem várják, hogy kijöjjön, már ki is operáltatják, nekem félig 3, egészen 1 van kinn, de így is szenvedek, lehet, hogy nekem is ez volna a helyes megoldás.
2010. okt. 1. 09:00
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem lehetsz pechesebb. GYEREKKOROMBAN VOLT EGY BALESETEM, kiesett az első 4 fogam. Mivel túl nagy volt a foghiány, a szüleim szegények, és gyereknek nem fúrnak implantátumokat, így lecsiszolták a szomszédos 3-3 fogat, és kaptam egy 10es hidat - MÉG tinédzser voltam!

Az évek alatt több fogam is tönkrement a híd alatt, és akkor jött a SOKK-os hír - gyökérkezelés után nálam a gyökérkezelt fogak kilökődnek, mivel az immunrendszer "megtámadja", és úgy, mint az ujjamban a szálka, körülötte a hús elgennyesedik és ki lehet húzni....

Most 30 éves vagyok és most fogják az utolsó kettőt a hat lecsiszoltból kihúzni, azaz 10 FOGAM HIÁNYZIK FELÜL - marad tehát a kivehetős protézis, és az implantátum megint csak kényes kérdés, a "támadó" immunrendszer miatt....

2011. dec. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia én még csak 22 éves vagyok de nagyon sok fogam hiányzik már elég szörnyen érzem magam ez miatt de ez van ez dobta az élet!Nekem is valószínű hogy részleges fogpótlás kell mert a hátsó fogaim majdnem mind hiányzik!:) Már legszívesebben én is mondanám hogy húzzák ki az összeset és egy normális fogsor kapjak amit tudok használni!
2012. jún. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kicsit régi kérdés de vigasztaljon a tudat hogy én még csak 20 éves vagyok és szintén nagyon rosszak a fogaim.25 évesen szerintem már minden fogam rögzített műfog lesz..de utána nem lesz vele annyi gond legalább;)
2012. júl. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!