Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés? (Kérdésed túl...

Gyökérkezelés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Mielőtt a doki úgy dönt, hogy gyökérkezelni kéne a fogat, előtte mindenhol csinálnak egy röntgent? Mert úgy hallottam igen, viszont az én orvosom ezt nem mondta, csak azt, hogy ha fáj továbbra is,akkor menjek vissza és gyökérkezeli. Nem lehet, hogy rosszul tömte be? Mert a lyuk szerinte is olyan pici volt, hogy csodálkozik azon miért fáj.

Másik kérdésem pedig az, hogy érdemes elmex és sensodyne fogkrémet is használni? Van így hatása, hogy reggel egyikkel, este másikkal? Elmexet fognyaki szuvasodás ellen, sensodyne-t pedig érzékenységre, mert az elmex eben nem segít nálam.


2010. szept. 29. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben röntgeneznek, mert ha elviselhetetlenül fáj akkor nincs mese, gyökérkezelni kell.

Mindegy melyikkel mosol fogat, csinálhatod így is, ahogy leírtad.

2010. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyira azért nem fáj, hogy mondjuk fájdalomcsillapító kelljen. Érdemes röntgen nélkül kicsinálni a fogat? A doki is megmondta, hogy egy gökérkezelt fogtól elég hamar elbúcsúzik a páciensek többsége. Ezt meg annyira nem szeretném. Már bánom is, hogy betömettem, mert amíg egy picit lyukas volt nem is fájt, mióta betömték azóta problémás.
2010. szept. 29. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia.

A tömés miatt is fájhat, ha pl "levegősen" tömte be,nem jól szilárdította a tömőanyagot... Én elmennék egy jobb orvoshoz, aki tudja mi a helyes megoldás erre. Nem biztos hogy gyökérkezelni kell, hiszen röntgen nékül nem tudni mi a gond.Tehát röntgen nélkül ne engedd,hogy gyökérkezelje,ha mégis ugyan ahhoz mész vissza.

És az meg marhaság,hogy gyökérkezelt fogtól hamar el kell búcsúzni...ha ápolva van és vigyáz rá az ember,akkor nem lesz vele több gond mint a többi foggal.Ha elkezd elszinesződni,akkor lehet rá porcelánhéjat tetetni, vagy más megoldással megtartani a saját fogat.Nem kell rögtön kihúzni.Egy korrekt orvos törekszik arra,hogy a páciens minél tovább megtarthassa a fogát, nem arra ,hogy elveszítse azokat.

2010. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem úgy fájt, hogy majd besz.artam, semmi röntgen dolog nem volt, itthon ettem a fájdalomcsillapítót meg fújtam rá a lidocainsprét, muszáj volt. Bár gondolkoztam rajta, hogy inkább kihúzatom, annyira fájt, de azóta jó, ez már úgy 2-3 éve volt k.b.
2010. szept. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondja, hogy fájdalomcsillapítóval se bírja a fájdalmat, nekem annyira nem fáj,hogy gyógyszer kelljen,ezért is gondolom,hogy nem is biztos, hogy gyökérkezelni kéne. Ha eszek akkor érzékenyebb mint amúgy, és főleg a hidegre. De egész nap fájdogál, feszít, belenyilal.
2010. szept. 29. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:

"Megnyugtatlak", nekem se fájt a fogam (csak ha ráharaptam, hidegre érzékeny volt), mégis gyökérkezelték sima tömés helyett, szóval ez nemkizáró ok.

Röntgent nekem amúgy nem csináltak előtte.

Szerintem amúfgy rosszul tömhette be. Újra kell tömni és kész.

Jobbulást.

2010. szept. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De ez olyan érdekes, hogy a 2 lyukas fogam nem fájt amíg nem tömték be, azóta meg olyan érzékeny. Valamit nagyon el.baszott a doki.
2010. szept. 30. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!