Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosok/fogtechnikusok:...

Fogorvosok/fogtechnikusok: reggeli előtt vagy után kell fogatmosni?

Figyelt kérdés
Nagyon megoszlanak a vélemények, van aki ezt mondja, van aki azt. Mi lenne a helyes sorrend?

2022. okt. 12. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Étkezés után 10percel de ez függ attól amit ettél. Pl kávé után inkább 30percel később.
2022. okt. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
+ Az lemaradt , nyilván ha nem eszel reggelit lehet fogat mosni attól még este keletkezett lepedék. Csak utána ne kávéval kezdj ott is várj.
2022. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyből reggeli után, hanem teljen el legalább egy fél óra. Ha ez nem kivitelezhető, akkor kisebbik rossz, ha előtte mosol fogat, és nem egyből utána.
2022. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy szoktam ha sietek reggel, tehát hétköznap, hogy kávé után kiöblítem a számat szájvízzel vagy teszek a számba fogkrémet és meleg vizet, és úgy felhabosítom. Majd utána fogmosás. Napközben is így "mosok" fogat a munkahelyen kaja után. Nem tudom, hogy ez most mennyire rossz módszer de sietős reggeleken nem tudok fél órákat várni.
2022. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kávé és szájvíz sokkal rosszabb kombó...
2022. okt. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Szájvíz után egy óráig tilos fogat mosni.
2022. okt. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok. Ha érdekel az indoklás:


-A fogmosás fő célja a tévhittel ellentétben nem a kajamaradék eltávolítása (persze az is). Hanem a bakteriális lepedék eltávolítása. Ez a lepedék mindig újraképződik, ezért minden nap kell legalább kétszer fogat mosni.


-Evés után a szádban lévő sok-sok baktérium (akkor lepedék formájában él, akár szabadon) a te kajádból táplálkozik és savakat termel, ami a fogaknak rossz. Ha savasat eszel vagy iszol (pl. kávé, gyümölcslevek), az a fogaknak szintén rossz. Na most akár a baktériumok termelték a savakat, akár te fogyasztottál savas élelmiszert, ha nem várod meg, amíg a szádban a savas kémhatás rendeződik, hanem a savas kémhatás mellett a fogkefével dörzsölöd a fogaidat, hogy mindenhova jusson savas kémhatás, annak a fogaid nagyon nem örülnek. Szóval lényeg a lényeg, reggeli után egyből a legrosszabb ötlet fogat mosni.


Ha reggeli után jó fél órával mosol fogat, akkor az is teljesül, hogy a baktériális lepedéket eltávolítod, hiszen fogat mosol. Az is teljesül, hogy a reggeli kajamaradékot eltávolítod, és friss lesz a leheleted. És az is teljesül, hogy nem savas kémhatás mellett dörzsölöd a fogaidat. Ez a legjobb.


Ha reggeli előtt mosol fogat, akkor eltávolítod a bakteriális lepedéket, nem dörzsölöd bele a savat a fogadba, viszont a kajamaradék reggeli után ott marad és nem teljesen friss lehelettel mész el otthonról.

2022. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
Akkor mondjatok már egy jó megoldást, ha az embernek nincs fél órája várakozni otthon, mert dolgozni kell menni. És reggel kávézik és/vagy reggelizik is.
2022. okt. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
korábban kelj
2022. okt. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 Mondtam! Inkább előtte moss fogat, az a kisebbik rossz!
2022. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!