Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy lehet fogszabályzóba enni?

Hogy lehet fogszabályzóba enni?

Figyelt kérdés
Nekem ma rakták fel és utálom, gyűlölöm stb. és enni se tudok.
2010. szept. 17. 11:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
16:19 - Nos, a kérdező írta, hogy a fogorvosa egy vadbarom, és le is írta, hogy miért. Akárhogy is veszem, egy jó fogorvos nem így viselkedik, de aki az én fogaimat tönkretette, az pont így viselkedett, mint ahogy a kérdező jellemezte a fogorvosát. Tehát én azt mondom, keressen mást, olyant, akiben megbízik, akinek a székébe bele mer ülni.
2010. szept. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Akkor talan az orvos nem volt megfelelo, mivel amikor szakszeruen epitik fel, akkor nem fogja felserteni az inyet stb.

A leszedesnel szinten nem ertem, hogyan serulhetett meg a fog, mivel nem lenne szabad.

A fajdalom az termeszetes, mivel az "elferdult" fogat kell egyenesbe hozni, s ezt fajdalom nelkul megoldani nem lehet.

2010. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
16:19 - Még annyit elfelejtettem, hogy én nemsokára 26 évesen itt állok tönkretett fogsorral, ami mindenre érzékeny, szokott fájni, és nem nagyon tudnak vele mit kezdeni a jó orvosok se a foltozgatáson kívül, ami nem tökéletes és főleg nem végleges megoldás. Nem tudom igazán élvezni az édeset, a hideget, a meleget... Éveken keresztül csak apróra szeletelve tudtam megenni egy almát, mert nem bírtam beleharapni fájdalom nélkül. Egy olyan fogorvos miatt, aki ugyanúgy viselkedett velem, mint a kérdezővel az ő orvosa. Ha valaki nem akar úgy járni, ahogy én jártam egy pénzéhes hentes miatt, akkor az ilyen orvosoktól meneküljön sürgősen, míg még van lehetőség, nekem akkor, 10-14 évesen nem volt lehetőségem, se jogilag se másképp, ma talán már ennek a korosztálynak is kicsit több lehetősége van szólni, mert vannak, akik meghallgatják, van kihez fordulni, amikor nekem csinálták, akkor még nem volt.
2010. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

egyesek írták hogy ne hisztizzek stb.. mert nem én fizetem. most 33ezer mert még 14vagyok és most kedvezményes.


az zavar a legjobban hogy nemtudok nyelni mert ott az a rögzítő vagy mi a szájpadlásomon és attól nem tudok nyelni...


még csak a felső van fenn mert aztmondta hogy olyan rosszul illeszkednek a fogaim hogy ha az alsót is felrakná akkor leharapnám.


akivel eddig találkoztam azt mondta hogy milyen jó meg ugyan olyan szépagyok csak belenézek a tükörbe és nem azt látom.... majd egyév múlva amikor leszedik akkor fogom aztmondani hogy most szépvagyok...

meg hogy ne legyen egyszerű a dolgom még 4rágófogat kikell húzatni mert megvan mind a 4bölcsességfog csírám és akkor megint összetorlódnak mert nincs hely a számban. vagy választhatom hogy kiműtik a csírákat de ott kiakasztják az állkapcsot stb...az nekem meg nem megy...

2010. szept. 17. 18:31
 25/31 anonim ***** válasza:

Én 2 hónap alatt 10 kilót fogytam:) Jóízűen akkor fogsz tudni enni, ha majd leveszik.

De 1 hét után már nem fog fájni, és fogsz tudni rágni. Csak arra vigyázz, hogy ne harapj túl keménybe, mert a brekik leeshetnek.

2010. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

én 5nap alatt fogytam 2kg-ot és 46voltam:O

és mi lesz méégg???:O


vegyék már lee(L) szépfogakat akarook:D

2010. szept. 20. 19:48
 27/31 anonim ***** válasza:

Nyugi :D

14 vagyok, tavaly húsvétkor tették fel, lassan a végéhez érek. Minden húzás után fáj egy ideig és nehéz lesz enni, de max egy hét és elmúlik, aztán fel se fog tűnni. mikor alulra feltették, azt mondtam, hogy akárhogy, de leszedem, lecibálom, nem bírom, de végül csak kibírtam :D

Amiatt a merevítődrót miatt a szájpadláson én is sokat szenvedtem, át kellett minden kaját préselni felette, nekem szerencsére már levették, mert félig kitört, és nem tette vissza. Kajákat csak olyanokat tudsz enni egy ideig, amiket a többiek leírtak, levesek, joghurtok, ilyesmik. Ja és ha lehet, ne harapj, amit tudsz, azt vágd fel kis darabokra és úgy edd meg. Kitartást :)

2010. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
én is oda járok :DD nekem ma rakták fel. kb nem tudok enni mert fáj meg ott van az a cucc xd de amint látom te már régebben írtad a kérdést azóta jobb?? :D
2011. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

hát nekem szeptember 17-én rakták fel. felejthetetlen nap... nagyon sokat szenvedtem ... fájt meg leakartam szedni minden áron.... sokan könnyen mondják hogy de leegalább szép lesz stb.. nekik nem is kell :S

de hál isten karácsony előtt leszedték azt a hülye merevítőt a szájpadlásomról :DDD tökjó:D


ugye rendszeresen visszajárok annyira nem is fáj utána...néha nagyon de pár nap alatt elmúlik. legközelebb amikor megyek vissza újra rakja az egészet mert ugye nő a fogam hátul ami akkor még nemvolt... aztán cink :SS

félek :|||||sztem olyan lesz mint szeptemberbe :|:S

de egy hónap alatt annyira sokat változott miután felrakták :O nagyon durván.... most már fent nagyon szép. de lent még annyira nem :SS


majd ha 16éves leszek.. akkor lesznek gondok mert addigra leszedik.... és mehetek a szájsebészetre kiszedetni a bölcsesség fog csírákat mert nemfognak elférni a számbaaa .. annyira fosok ettől az egésztől... egy évem van már csak :SS

'bárcsak túl lenék már az egészen :// '


de az a jó hogy nem zavar senkit :DD még a pasikat se :DD

és nekem jól áll;)

van egy osztály társam. xd annyira ronda neki is van xd x"""d

2011. ápr. 16. 18:44
 30/31 anonim válasza:

Érdemesebb lenne ha inkább a bölcsesség fogakat műttetnéd ki, azzal a későbbiekben is lehet problémád, felnőtt korodban, és a most szép fogaidat, ugyan úgy torlaszolhatja, és hamar is romlik. Szóval csak a macera van vele.

Nekem is fogat akartak húzni az első kettő 4-est de 19 éves koromra nem szeretnék fogatlan lenni, úgy hogy inkább a 4 bölcsességfog kiműtését választottam. Jobban jártam ezzel, és nem olyan vészes, mint gondolod. Igenis kibírható, pedig nagyon nagyon féltem előtte, főleg hogy 4 van belőle :D

De most azt mondom megérte !

2011. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!