Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mivel lehetne erősíteni a...

Mivel lehetne erősíteni a fogakat?

Figyelt kérdés
Calcium tablettán kívül, mert azt iszok minden nap. Kéne valami, ami erősíti jobban a fogam, hogy ne repedjen be és törjön le többet.
2010. szept. 10. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
vannak iylen fogkrémek, amelyek a zománcot erősítik.
2010. szept. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
más megoldás nincs? mert ragaszkodom az elmexhez. Köszi a választ
2010. szept. 10. 17:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elmex erősíti a fogakat. :) Van belőle szájvíz, meg gél is, nem tudom, azt használod-e, mert nagyon jók.
2010. szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
eddig csak a fogkrémet használtam, de akkor kipróbálom a többi termékét is.
2010. szept. 10. 18:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elmex-el azért vigyázni kell mert elég savas...és bár a fluor erősíti a fogakat, minél több a fluor annál alacsonyabb a pH (az elmex-é 4 körüli, ami elég savas), a sav pedig a fogszuvasodásban játszik szerepet.
2010. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
én úgy tudom az elmex az pont hogy a fognyaki szuvasodással szemben véd.
2010. szept. 10. 18:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyémre az van írva, hogy fogszuvasodás ellen, meg a fogorvosom is azt mondta, hogy azt használjam, mert akkor nem szuvasodnak (annyira) a fogak.
2010. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó vagyok, én fogorvostan hallgató vagyok, és az egyik tanárom, aki kutatással is foglalkozik, mesélte, hogy nem volt a fogkrémre ráírva a pH, ő megmérte, tudományos lapban meg is jelent erről egy cikk.

A szájban lévő baktériumok savat termelnek, és a sav felelős a fogszuvasodásért. Minél több a fluor, annál savasabb a fogkrém, az elmex pedig elég magas fluortartalmú

2010. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
ezzel nem azt akartam mondani, hogy ne használd, csak, hogy vigyázz a mennyiséggel
2010. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
én azzal mosok fogat minden étkezés után. Akkor most mit használjak? Mert ezt ajánlotta fogorvos az érzékeny fogamra, meg azért mer, hogy ez véd a legjobban a fogszuvasodás ellen. köszi a válaszokat
2010. szept. 10. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!