Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vajon okozhatja-e pont a...

Vajon okozhatja-e pont a gyakori fogkrém használat, jobban mondva a benne található kemikáliák a fogszuvasodást/fog és fogíny romlást?

Figyelt kérdés

Megtanultuk már elég fiatalon, és sulykolják is az orvosok, hogy napi kétszeri fogmosás kell az egészséges fogakért.

Rólam azt kell viszont tudni, hogy furán fog hangzani, figyelj:

Két hetente 1 alkalommal mosom meg a fogamat.

Emellett egyetlen szuvas, vagy beteg fogam sincs.

Illetve szájszagra sem panaszkodtak még soha (pedig sok bunkó körül megfordulok).

Egy fogdoki, akihez még évekkel ezelőtt küldtek el a suli keretein belül, az is meglepődött milyen szép fogaim vannak (akkoriban legalábbis, de nem hinném, hogy romlott azóta).

Én abba sem feltétlenül hiszek, hogy a régebbi időkben, amíg nem volt ilyen modern a fogápolás, rossz volt az emberek szájhigiénéje, mert hát ki tudja azt leellenőrizni igazán?

Esetleg ez inkább genetika, és örüljek, hogy így van nálam?



2022. jan. 6. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Azért annyira ne örülj, hogy ezt a hülye és primitív szokást megtartod. Nem hiszem, hogy a billentyűzetemet kéne koptatni azzal, hogy ilyen idétlen feltevést cáfoljak. Persze, azt csinálsz, amit akarsz.
2022. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

"Az Amerikai Fogorvosok Társaságának (ADA) Szaklapjában (Journal of the American Dental Association) megjelent egy új tanulmány, mely ismét rávilágít, hogy annak ellenére, amit évekig elhitettek velünk, a fluor valójában rosszat tesz a fogaknak.


A nagy mennyiségű fluorral való érintkezés egy fluorózis nevű rendellenességet idéz elő, amelyben elszíneződik a fogzománc. Ez fokozatosan komoly fogkárosodáshoz vezethet. Az új tanulmány szerint a gyermekek első éveiben történő fluor bevitel jelentősen összefügg a fluorózissal, és óva int a csecsemő tápszerekben a fluorizált víz használatától. " [link]

2022. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell ám Szendinek hinni, semmihez se ért, csak egy hiperaktív paprikajancsi. Mellesleg egy fogmosásnyi fogkrém nem nagy mennyiségű fluor. Kisgyerekek fogkrémje nem tartalmaz fluort.
2022. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem csak Szendi mondja: [link]
2022. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem egy tudományos oldal, hanem termékreklám. Az ilyen állítások, mint hogy a fluorid mérgező, tehát ne tegyük fogkrémbe kb azzal egyenértékűek, hogy a konyhasó halálos, mert klór van benne, ami ugye mérgező.
2022. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Lévay Ferenc Zoltán

élelmiszermérnök írása. Ő vállalja érte a felelősséget, mint szakember

2022. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Az 1 szakember, szemben sokezerrel. Nem ingyen adja ezt a véleményét. Nyilvánvalóan a mennyiségen és az összetételen múlik a hatás, nem egyetlen elemen. Erről ez jut az eszembe: [link]
2022. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező: ezt akkor hiszem el, ha tegnap mondja ezt rólad egy fogorvos. Az évekkel ezelőtti gyerekfogorvos simán lehet hogy pont akkor látott, amikor a legutosló rohadt tejfog is kiesett és a maradók még félig-meddig jöttek még csak ki. Ez így nem túl releváns.

Az első fogtöméseket és fogpótlásokat az ókori Egyiptomban csinálták, ez nem hit kérdése, hanem bizonyított tény. Az emberi fogazat romlása egyébként a rágás hiányára vezethető vissza. Az intenzív rágás ugyanis természetes módon koptatja a fogazatot, így a problémákat okozó lepedék sem tud lerakódni a fogakra. Ma viszont mindent puhára főzve/sütve eszünk, feleslegesen sok szénhidráttal és savval, amik elősegítik a szuvasodás kialakulását. A legjobb példák erre az állatok: a vadállatok hírből sem ismerik a fogkefét, a házikoszton élő kutyáknak és macskáknak viszont már bőven vannak fogászati problémáik - bár sokat segít ha van mit rágniuk: játékot, csizmát vagy csontot.

2022. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
A tudomány is sokszor téved, tévedett már nem egy-két dologban,ezért minden új dolgot fenntartásokkal kell kezelni és előnyben kell részesíteni a természetes, már régóta működő és bevált dolgokat. A kísérleti patkányok szerepét ne vállaljuk, ha nem életbevágó.
2022. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem a fogkrém, hanem a fogkefe teszi tönkre sok esetben a zománcot. Nagyon nem mindegy, hogy mikor mosunk fogat. Közvetlen étkezés után nem ajánlott, ahogy savas gyümölcsök után sem. Szerintem simán le lehet amortizálni a zománcot a túl erős és rosszkor használt fogkefével.
2022. jan. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!