Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SZTK fogorvos? (Kérdésed túl...

SZTK fogorvos? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Szóval mostanában tömte a fogamat, és még vár rám pár tömés, és tömés csere. Sok helyen olvastam, hogy ha nem magán úton csináltatom a fogam, akkor max. 2 éven belül kirohad, mert az sztk-ban nem fontos a dokinak, hogy jó munkát végezzen. Utána nézni sehol nem tudok annak, hogy az orvosom mennyire jó, mert sehol nem találok róla semmit, ismerősök közül sincs tanács. 27 éves dokiról van szó. Azt mondják, hogy nem igaz az, hogy nem éri meg nekem magán dokinál csináltatni és legalább egy életen át megmarad a fogam. Nem értik meg, hogy a nincsből nem lehet..Tehát az a kérdésem, hogy igazuk van azoknak, akik szerint elcseszik a fogamat?
2010. szept. 6. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
nincs. én sztk-ba járok, jó tapasztalataim vannak az orvosokkal. ha lelkiismeretes, akkor ha nem magánba mész, akkor is az lesz. mivel még fiatal dokiról is van szó, feltételezem, hogy lelkes. ne aggódj! ez nekik rutin, ugyanannyi energiájába telik jóra csinálni és rosszra, miért csinálná rosszul? csak magával tol ki, mert akkor hamarosan visszajössz egy újabb panasszal
2010. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem az SZTKás fogorvos is ugyan olyan jó

nekem a fogszabim is SZTKás doki csinálta

2010. szept. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is sztk-s a fogorvosom.És nagyon megvagyok vele elégedve!Nagyon jó,lelkiismeretes,precíz orvos.Nem cserélném le senkire...

Szerintem magándoki is lehet rossz.Tapasztalat...

2010. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem igaz. Csak az emberek szeretik azt hinni, hogy drága=jó. Páromnak csináltak már pótlást drága magánrendelőben, amit kiadtak a kezükből az nem munka volt, újra is kellett csinálni. A magánrendelőben elrontottakat és újabb pótlást SZTK-s rendelésen csináltattunk, na azok kifogástalanok. Idősebb fogorvos hölgyről van szó, a váróban mondta egy nő, hogy ő évtizedek óta hozzá jár és van olyan tömése, amit a doktornő 30 éve megcsinált, azóta nem volt gond vele. Nekem az első töméseim még általánosból vannak, több, mint 10 évesek, fehér tömések, semmi gond velük, szintén SZTK-s orvos csinálta.
2010. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már nyugodtabban megyek dokihoz:)
2010. szept. 6. 13:59
 6/8 anonim válasza:

Napokban történt tapasztalatom:

Pénzhiány miatt elmentem a körzeti fodokihoz azzal a problémámmal, hogy a tömés alatt, azaz a fogínny találkozásánál kilyukadt a fogam és bár sajnos el is színeződött. A doki közölte, hogy az ott nagyon szépen be van tömve és csak a fogínnyem van begyulladva, az színeződött el. (BAROMSÁG! A laikus is láthatja, hogy lyukas).

Most várom, hogy legyen rá pénzem, hogy el tudjak menni maszek dokihoz. :-((( Addig meg nővöget a lyuk a fogamon.

Egy GYED-en lévő anyuka vagyok.

2010. szept. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
miért nem próbálsz egy másik sztk dokit keresni ha most nincs pénzed? én a helyedben megmutatnám másiknak, hisz ahogy itt írták, nem mindegyik olyan rossz ami sztk, és nem mind jó ami fizetős magán orvos :)
2010. szept. 9. 15:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Már biztos nem aktuális, de azért én is válaszolok - kicsit megkésve: én is SZTK-s fogorvoshoz járok, nagyon meg vagyok Vele elégedve, szakmailag és emberileg egyaránt a csúcson van. Mindig elmagyarázza, mit fog csinálni és közben is magyaráz. Soha nem félek Nála, mosolyogva jövök ki tőle. Én féléves kontrollra járok Hozzá, de minden alkalommal eszébe jut, hogy leszedje a fogkövet (pedig szinte észrevehetetlen, annyira kevés van a fogamon, ezt Ő mondta), nem kell külön kérnem. Remélem kedvet csináltunk Neked az SZTK-s fogdokikhoz:)
2010. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!