Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogas kérdések?! (Kérdésed...

Fogas kérdések?! (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

1.Ha egy fog be van tömve, de a fog alján van egy szuvas folt, akkor az romlik tovább és ott az alján is be kéne tömetni? Vagy az már nem romlik?

2.Van 14 éves amalgám tömésem. Érdemes kicseréltetni, ha nincs vele gond? Mert az orvos szeretné ha csere lenne fehérre. ÉS kell-e fizetni tömés cseréért? Mert valaki azt mondta igen.

3.Étkezés után mennyi idő elteltével kell fogat mosni?


köszönöm ha végig olvastad és tudsz válaszolni!


2010. aug. 30. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szuvasodásnak induló részt kifúrják és betömik mindenféleképp hisz a fognyak is tud szuvasodni.


Nekem legutóbb magándoki amalgámmal tömte a rágó fogam. Azért azzal mert tartósabb. viszont elől fehértömést ajánlott "az is lett végül" mert ott nincs annyira igénybe véve a rágásnak. Sztem cseréltesd ki és vszínű h fizetni kell érte. Amikor módodban áll fogatmosni akk tedd. :)

2010. aug. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

1.A fognyakat is tömik.

2.Az amalgámra kígyót-békát kiabáltak, pedig jobb, tartósabb, mint a mostaniak. Ha nincs panasz és ha nem romlik alatta, akkor én hagynám békén. Fizetni biztos kell.

3. Vannak ételek, amelyeknek a sava kicsit felpuhítja a fogat és ilyenkor a hirtelen fogmosás káros lehet hosszabb távon. Tehát ne rögtön, de moss fogat.

2010. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2010. aug. 30. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!