Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek a fogammal?

Mit tegyek a fogammal?

Figyelt kérdés

Kiskoromban elég sok édességet ettem, úgyhogy egy idő után a csontfogaim sínylették ezt meg. Most az a helyzet, hogy a fogaim elől nem érnek össze és nem tudom pontosan a nevét, de szerintem szuvasodnak, szürkés köztük a rész és látni, hogy gyenge, vékony. van valami módszer arra, hogy megerősítsem a fogaimat? Szedtem fogvitamint korábban, eredménye nem sok volt. :(


Esetleg aki már járt így, azzal a fogorvos mit csinált? Mivel ritkán tudok eljárni a fogorvoshoz anyagi okok miatt, az ingyenes fogorvosról pedig nagyon rossz hír járja (körzeti) így bajban vagyok, mert ha egyetemen végzek és a kommunikációra kerülne a hangsúly, akkor nem szeretnék így megjelenni.


Köszönöm a segítséget! :)


2010. aug. 29. 00:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha szuvasak a fogaid, akkor azon csak fogorvos tud segíteni úgy, hogy a szuvast részt eltávolítja és betömi. A semminél szvsz az SZTK-s fogorvos is jobb ha nincs pénzed maszekra.
2010. aug. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
50%

áá de köcsög voltam bocsi.

am szerintem is fogorvos a megoldás.

2010. aug. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Rendben van, megpróbálhatom majd az sztk-s fogorvost, de amit hallani róla... Valakinek rossz fogát húzta ki, utána elfertőződött, elrontja a tömést, kiesik a tömés... Meg mindemellett durva is. Nem szoktam hozzá az olyan bánásmódhoz. Nem kellene körülugrálni, de nem is az, hogy úgy beszéljenek az emberrel...


Körzeti fogorvost nem lehet esetleg váltani? Vagy egy ilyen fog kezelése mennyibe kerül? Kb. 2-3 fognál áll fent ez a veszély. Nemrég múltam 19, és fiú vagyok, de nem tudom, hogy ez mit befolyásol...


Köszönöm a HASZNOS válasz(oka)t! :)

2010. aug. 29. 00:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem simán betömték, nem is látszik, szintén a két első fogam közt volt egy fekete luk :)

Azt fizetősnál csináltattam és 22 ezer volt a két fog.



Másik fogamat csináltattam körzetinél, csak oda többet nem megyek, mert nálunk az egy szadista nő.

Azt mondta pl egy fogamnál, hogy ilyen kis lukhoz nem jár érzéstelenítő, hiába könyörögtem neki.

Aztán amikor tömte lökdöstem a kezét, mert baromira fájt, ő meg kiabált velem, hogy ne lökdössem :)

2010. aug. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam én is...


Úgy tudom, hogy az én fogorvosom egy idősebb férfi, de nem hallok sok jót róla, magánrendelésre meg iskolakezdés, egyetemkezdés és a mai gazdasági helyzet mellett nem biztos, hogy futja... Tudom, hogy fontos, meg úgymond ez "befektetés", mert utána ha az ember dolgozik, azért számít, meg a külsőhöz hozzátartozik - főleg ha sokat beszél és szellemi munkát végez, de ha 2 fog 22 ezer, akkor 3-4-nél már nagyon sokba kerülne.

2010. aug. 29. 00:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta pl egy fogamnál, hogy ilyen kis lukhoz nem jár érzéstelenítő, hiába könyörögtem neki.

Aztán amikor tömte lökdöstem a kezét, mert baromira fájt, ő meg kiabált velem, hogy ne lökdössem :)"


Huhh..,ez ismerős:D Én is sztk-s fogorvosnál tömettem,és nekem is mondta,hogy meg se fogom érezni a fúrást,ezért nem ad szurit,pedig én is kérdeztem az elején..,aztán mikor látta hogy kezd torzulni az arcom,mikor fúrt,akkor odaszólt a nővérnek,hogy adjon már egy lidokaint!:D

Nem értem miért szadizank mindenkit az sztk-s fogdokik:/

Kérdező ha jót akarsz inkább magánhoz menj,tudom ajánlani a haifadent-t,ha Bp-i vagy!

2010. aug. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nem budapesti vagyok, hanem kisvárosi a határ mellől... :)


Nem tudom, mit csináljak, mivel elsőéves leszek egyetemen, minden forint most számít... Várok egy darabig most biztosan, beiratkozok egyetemre, megnézem mi mennyibe kerül és lehet, hogy majd októberben megpróbálom megcsináltatni.

2010. aug. 29. 00:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem marad más mint összekuporgatod a pénzed,és ha meglesz akkor irány a magándoki!Én irtam a haifadent-t,de vidéken sztem olcsóbb a magánfogorvos,nem?Még annyira nem néztem mondjuk utána,de keress rá,hogy a közeledben hol van magánfogorvos,ahol tűrhető árakkal dolgoznak!
2010. aug. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A magándoki telenyom érzéstelenítővel, tehát nem fáj és kedves is :) Csak ennyi a különbség.



Ha sztk-ba mész, akkor valakit vigyél magaddal, aki belök mikor épp meggondolnád magad és hazamennél :)


Egyébként az SZTK-nál is lehet menni másik kerületihez, ha tudod, hogy melyik kerületi a jobb fogorvos, csak akkor fizetni kell valamennyit (úgyhallottam).

Viszont az biztos hogy nem olyan sokat.

2010. aug. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként én tudom mért olyan g*cik az SZTK-ban.

Szerintem mert ők havi állandó fizetést kapnak, és azt akarják elérni, h minél kevesebben menjenek hozzájuk, hogy ne legyen annyi munkájuk, csak végigbeszélgethessék a napot, aztán kész, és ezért kapjanak fozetést.

2010. aug. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!