Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi ennek az oka? (A kérdésed...

Mi ennek az oka? (A kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Egyik fogamból nem régen kiesett a tömés, a fogorvos szerint több mint valószínű, hogy ez a fog elhalt. Mi ennek az oka? Sokáig tömve volt, le volt zárva a töméssel. Azért tudom, hogy nem régen esett ki a tömés, mert kb. 1 hónapja voltam fogorvosnál, akkor még a tömés hiánytalanul megvolt benne. Egy másik fogamból nemrég kiesett a tömés, ezért mentem fogorvoshoz ismét 1 hónap után, s a fogorvos mondta, hogy hiányzik a szóban forgó fogamból is a tömés.
2010. aug. 25. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fehér tömés volt véletlen?

Az okát nem tudom, de a fehér töméseknél gyakrabban előfordul, hogy elhal a fog.

2010. aug. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, fehér tömés.

Korábban amalgán volt benne, azt kicserélte az orvos nem régen.

2010. aug. 25. 21:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is elhalt a fog, mert mélyre fúrt az orvos ma délután, nagy a lyuk és egyáltalán nem fáj. Másik fogam esetében mihelyst az injekciós érzéstelenítés hatása elmúlt, azonnal szükségem volt Cataflamra.
2010. aug. 25. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha cserélve lett a tömés, akkor valószínűleg amiatt, hogy túl közel fúrt a doki a pulpakamrához. Ez nem a doki hibája, úgy tudta eltávolítani az előző tömést. Ilyenkor kétesélyes a dolog, vagy életben marad a fog, de akkor nem szabad többet bolygatni, vagy elhal, mint a te esetedben.

De most már ne bántson a dolog, szépen gyökérkezeli a doki a fogad és kész. Ha zavar, hogy elszíneződik, lehet rá koronát tenni.

2010. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 25. 22:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!