Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A barátom csikorgatja a...

A barátom csikorgatja a fogait álmában. Miért csinálja?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem, h ezzel mit kéne csinálni? mert egszer ezért tönkre mennek a fogai. ma este pl nagyon hangosan csikorgatta.

tudtok tippet adni mit cdsináljunk?



http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__44.. olvatam, de nem lettem sokkal okosabb.


ha elmegyünk neurologushoz(asszem az alvás vizsgáló) akkor az tud mondani vmit?

Elöre is köszi a válaszokat.


2010. aug. 24. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal a neurológus az magyarul kb. az ideggyógyász.

Én már voltam nála más okból, szerintem így van, ahogy írtam.


Úgy tudom ha valaki stresszes, ideges akkor szokta álmában csikorgatni a fogait.


A neurológus adni fog gyógyszert, ami talán használ és megszűnik az idegesség.

De lehet érdemes lenne pszichológussal is beszélnie a barátodnak, hátha tudatalatti a probléma vagy lehet olyan, amiről nem tud a hozzátartozóival beszélni.


Illetve ha már a fogak veszélyben vannak akkor fogorvost is fel kellene keresni.

Ő azt hiszem tudna adni valami gumis cuccot, amit a fogadra kell helyezni és az védi éjszaka.

De a neurológus is kell, mert ez csak tüneti kezelés, meg kell szüntetni a kiváltó okot is.

2010. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi és h menjünk el pszijologushoz? azzal az indokkal, h csikorgatja a fogát?

am kb mennyi lenne 1 ora beszélkgetés?

köszi

2010. aug. 24. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mondhatod, hogy a fogorvos javasolta.

De ez szerintme eléggé köztudott dolog már, hogy ezt általában stressz okozza. Pszichológushoz pedig egyébként is lehet menni akkor is ha nincs probléma csak te úgy érzed jót tenne.Pláne, ha fizetsz érte!

Sajnos árat nem tudok mondani, mert én nem járok.

De úgy tudom van ingyenes is jobb helyeken. Ennek utána kellene nézni a lakóhelyeteken. De akár kérdést is kiírhatsz, biztos fogja tudni valaki az oldalról.

2010. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válasz!:)
2010. aug. 24. 15:01
 5/8 anonim ***** válasza:
nem tartom indokoltnak,hogy neurológushoz forduljon.szerintem meg kell találni a fogcsikorgatás okát-ebben a pszichológus tud segíteni.sok szerencsét! : ))
2010. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, majd felkeresünk 1et.
2010. aug. 24. 20:10
 7/8 anonim ***** válasza:
A fogcsikorgatás állítólag a napközbeni elnyomott agresszió. Egyébként a fogorvos tud készíteni egy harapásemelő sínt, amit éjszaka kell használni. Próbáljátok ki!
2010. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
okés köszi:)
2010. aug. 29. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!