Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tini vagyok és rohadnak a...

Tini vagyok és rohadnak a fogaim? Mit tudok tenni? Nagyon elkeserítő :C

Figyelt kérdés

Mindjárt 18 leszek, és a fogaim extrém módon szuvasodnak. 16 éves koromig teljesen rosszul mostam a fogaim, nem törődtem vele. Kérlek emiatt ne ítéljetek el.

Emiatt sok lyukas fogam lett, ezeket betömték. Eddig úgy volt, hogy ha lesz saját keresetem, egy magánklinikán a régi töméseimet kicseréltetem esztétikusra, és akkor tök boldog lehetek vele sokáig. De! Egyre csak szaporodnak a szuvas fogaim száma. Nem durván, de nagyon apró kis szürkés pöttyöket látok a többi fogamon. Nagyon mélyek a barázdáim, ott kicsi feketés részek is vannak. Szinte az összes hátsó fogam tömött már, de mostmár az oldalukon is szuvasodnak. A szemfogaim között lévő fogaim teljesen egészségesek. Fogszabályzót fognak felrakni nyáron.


Már elsajátítottam a helyes fogmosást, amit így csinálok: körkörös mozdulatok az ínyemre is rárakva a fogkefét, majd 45 fokos szögben tartva söprő mozdulatokkal eltávolítom a feljött lepedéket. Mégis szuvasodnak.



2021. márc. 4. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
És nem szeretnéd megcsináltatni a fogaidat?
2021. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Keress meg egy jó fogorvost, aki rendbeteszi a fogaidat, mert ez nem csak fogmosás probléma, hanem valamilyen ásványi anyag hiánya is, egyébként nincs olyan, hogy ennyire romlanak a fogak ok nélkül.
2021. márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Remélem tisztában vagytok azzal, hogy a fogak rendbetétele több millió forintos összeg! Társadalom biztosítás keretein belül biztos nem fogja egy orvos sem vállalni pláne most március 1 után!
2021. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

3

6 fogam tömését átszámítva 60-80 ezer forintért végezték el.

2021. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Folyamatosan járok tömetni a fogaimat, de ez nem normális dolog hogy ennyire romlanak. Kedves 2-es válaszoló! Tudnál segíteni, hogy milyen ásványi anyag hiánya miatt lehet ez? Kösziiiii
2021. márc. 4. 14:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy lenne mar tobb millio? A kerdezo nem implantatumos fogsort akar, hanem egy egyszeru fogtomest, vagy ha esetleg kell, gyokerkezelest, aztan ennyi. Nalunk egy sima tomes 20 ezer, akkor ki lehet szamolni, hogy mennyi lenne tobb fog eseten.

Egyebkent siessel kerdezo, mert nem fognak fogszabalyzot felrakni ugy, hogy nem csinaltatod meg a fogaidat.

Lehet a rossz fogmosas miatt is egyebkent, azonban nalam genetika, 18 eves koromra majdnem az osszes ragofogam be volt mar tomve, pedig en aztan szajvizet es fogselymet is hasznaltam kb 10 eves korom ota. De mar a tejfogaim is tomve voltak :/ Egyebkent a fogselyemre mondta az orvosom, hogy kb az a legfontosabb, szoval kezdd el hasznalni.

2021. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2-es vagyok, írtam privátban
2021. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogmosás+ szájvíz+ fogselyem
2021. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!