Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan oldhatnám meg?

Hogyan oldhatnám meg?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz fogaim vannak,folyamatosan csináltattam egészen mostanáig mert eddig aki csinálta elment nyugdíjba,nos elöl mi d a 4 fogam csapos felépítésü!

És már most hullik szét az egyik!

De nekem egyszerűen nincs pénzem rá hogy akár az sztk fogorvossal megcsináltassam ugyanis 1 fogat is 80.000ft ért csinálná meg!

Nagyon el vagyok keseredve!!

Mi lesz velem ha szétesik teljesen a fogam,fogaim hogy fogok páromra gyerekeimre nézni?

Hova fordulhatnék segítségért?


2020. dec. 26. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Gyűjtsük neked pénzt, vagy mi a kérdés?

Ha egészen eddig csináltattad, és van 4 épített fogad, akkor tudtad hogy mibe fogsz bele. Ennek nincs köze a fogorvosod nyugdíjazásához.

Nézni meg a szemeddel fogsz a párodra és a gyerekeidre.

2020. dec. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Angel3000 ***** válasza:
39%
Szia! Mindent meg tudnak már csinálni a Fogorvosok, olcsón is! Keressél egy rendes Fogorvost, kèrdezôsködj ismerösöktôl, hátha tud valaki egy jó cimet. Minden jót!
2020. dec. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha szétesik a fogad lehet hogy egy darabig fogatlan leszel, de össze lehet gyűjteni a pénzt apránként.

Én is kétségbe estem, amikor kiderült hogy húzni kell egy fogam és implantátummla pótolni 220.000 forintért. Bevallom nem is keresek ennyit és albérletben élek...

Szóval kisírtam magam és elkezdtem gyűjtögetni. Minden túlórát elvállaltam, lefaragtam minden kiadásom amennyire csak lehet. Még a karácsonyt is minimalista módon oldom most meg. Ez van. Aki szeret, az támogat ebben legalább azzal, hogy nem cseszeget vele.

Tavaszra meglesz az a fog. Csak türelem és kitartás kérdése.


Ha a párodat nagyon zavarja, akár ő is beszállhat a költségekbe. 😉 Minden esetre akármilyen kilátástalannak is tűnik, kezdj el apránként gyűjtögetni. Már az jó érzés lesz hogy egyre közelebb vagy a célodhoz. És kérj árajánlatot több helyen. Lehet hogy van olyan megoldás amire még nem is gondoltál.

2020. dec. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, sajnos ami elromlott, azzal már nem lehet csodát tenni. Ez az, amit sokan nem akarnak megérteni, hogy a fogászat nem egzakt tudomány, tehát ami az egyik embernél működött, az egyáltalán nem biztos, hogy a másiknál is fog, hiába tűnik hasonlónak az eset, illetve hogy sajnos van az az állapot, amit nem lehet visszafordítani és mindenképpen fogelvesztéssel jár.

Mit fogsz csinálni? Őszintén szólva erre az adekvát reakció az, hogy erre akkor kellett volna gondolni, még mielőtt ilyen állapotba kerültek a fogaid. Ha a metszőfogaid mind csaposak, akkor ott nem kicsi észrevehetetlen szuvasodások alakultak ki, hanem messzirôl is jól észrevehető fekete likak. Ami nem a szülés következménye, hiszen nem egyik napról a másikra alakul egy ilyen ki, hosszú évek nemtörődömsége. Ez a vonat sajnos elment. Mi lesz? Gyűjtögeted a pénzt, és ha már nem tarthatóak meg a csonkok, amelyekben a csap van, akkor húzás és implantátum. Nincs más megoldás. Mint írtam, vannak visszafordíthatatlan állapotok, de csodák nincsenek. Jó eséllyel te is idejutottál. A gyerekeid fogazataira pedig nagyon de nagyon figyelj oda, rendszeres fogorvosi ellenőrzés, ha mond valamit , tessék

Komolyan venni. Mert sokszor a probléma forrása még a gyerekkori elhanyagolás, hiába ébred rá az ember felnőttként, hogy mit is kéne csinálni, már gyerekkorban olyan károk tudnak keletkezni, hogy sorra veszíti el az ember a fogait, még 30 éves kora előtt.

2020. dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Először is nem adományra kértem bárkit is hanem ötletekre hogy hogyan lehetne mondjuk részletfizetéssel megoldani?

De látom szájbarágósabban kell leírnom!

Az hpgy milyenek a fogaim sajna a genetika tehet,másrészt 3 gyermeket szültem az is beletett a fogaim romlásába!

Ja 38 éves vagyok már nem fiatal!!

A nyugdíjazáshoz meg azért van köze a dokinőnek mert mondjuk ő dobta össze a fogamat mikor szétesett és 10.000ft még ki tudtam érte fizetni,ami ku....a nem 80.000ft ugye?

És nem belekezdtem hanem így lehet megoldani ha valakinek mint pl nekem nincsenek vagyonai a fogaira!!

Nem azért mert nem akarok fizetni hanem mert mezei egyszerűséggel nincs!!

Remelem érthető voltam!!

2020. dec. 26. 10:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!