Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet-e egy fogorvos foghúzás-...

Lehet-e egy fogorvos foghúzás-párti?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Max. akkor, ha legalább 20 éve szerezte a diplomáját és azóta nem jár el semmiféle továbbképzésre.
2010. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ha jó az orvos akkor csak végső esetben húz.
2010. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Az idősebb fogorvosok jobban szeretnek húzni, gondolom, ezt tanulták annak idején.
2010. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt egy pici lyuk a fogamon hátul és aztmondta muszáj kihúzni...:S pedig aztán nem körzeti fogorvos volt:S
2010. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem körzeti(a suli,ahova járok, ahhoz a fogorvoshoz tartozik), több fogammal baj van, azt mondja, hogy sokat ki kell húzni. :(
2010. aug. 12. 20:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés így nagyon relatív. Pl. ha fogszabályzó felrakásához kell fogat húzni, nyilván megpróbálja rábeszélni a pácienst a húzásra. Az én lányom azt mondta, hogy nem húzatja ki 4 ép fogát azért, hogy fogpasztareklám mosolya legyen. Alul, felül 2-2-t kellett volna kihúzni. Ilyen esetben legyen húzáspárti. De ha egy beteg, de megmenthető fogról van szó, akkor tessék kezelni, nem húzni. És én úgy tapasztaltam, hogy minél több gyakorlata van, minél idősebb a fogorvos, annál inkább törekszik a fog megmentésére. Lehet, hogy nekem szerencsém volt eddig?
2010. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Kihúzza a még menthető fogadat, mert az könnyebb, mint kezelni, és reménykedik, hogy a pótlást majd nála csináltatod meg.

Sajnos találkoztam már ilyennel. Még a gyökérkezelést sem csinálta meg, pedig ez is egy fogmentő akció.

2010. aug. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Neekm nincs pénzem erre.Lehet, hogy ténylewg könnyebb, mint a félig letört fogat pótlást vagy mit csinálni, majd korona, de ehhez nem értek.Letört a fogamból egy rész,de kivéste.Talán meg lehetett volna menteni,habár nem én vagyok a fogorvos.
2010. aug. 15. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!