Ki kell húzni a bölcsességfogakat fogszabályzás esetén?
1-es, ez speciel nem igaz. Vannak helyzetek, mikor muszáj kihúzni, mert hiába egészséges, rossz helyre nőtt, nem lehet beilleszteni a megfelelőre és amiatt torlódik az egész fogsor. Azért tudom, mert én is így jártam meg az unokatestvérem is. Nem is bölcsességfogról volt szó ráadásul.
Kérdező, a fogszabályzó szakorvos fog végezni egy felmérést. Ha csak az első fogaiddal van gond, lehet, éjszakai is elég, de ezt ő fogja majd tudni. Abban viszont ne légy annyira biztos, hogy nem fogsz kapni alsót, mert az ahhoz kell, hogy a mozduló felső fogsorhoz igazítsák az alsót. Az én alsó fogsorom is tökéletes volt, mégis kellett szabi arra is.
Fogszabalyzasnal nagyon gyakran huznak fogat, ha torlodnak a fogak es helyet kell csinalni. De utana nemcsak nem latszik a foghij, hanem nincs jelentosege. Van, akinek a nyolcas fogak ki se nonek.
Elvileg a bolcsessegfogak a legromlandobbak. De nekem pont azokat hagytak meg es az agyontomott fogakat huztak.
Lenyeg, hogy ha foghuzas nelkul szabalyoztak volna, akkor az arcom is, a szam formaja megvaltozott volna, mert a fogsorom keskeny ivet szelesre huztak volna. Illetve az elso orvos bele is kezdett, de ketsegbeesve mashoz mentem. Halistennek visszakaptam a sajat arcomat.
1
A bölcsességfogra jellemző, hogy ferdén nő, vagy csak egyszerűen nincs neki elég hely, így nyomja a többit.
Rágásnál nem létszükséges, mosolygásnál nem látszik, szóval ha amúgy egészséges, de baj van vele, általában kihúzzák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!