Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Minden fogszabályzás előtt...

Minden fogszabályzás előtt kihúzzák a bölcsességfogakat? Nekem már kettő kint van, és a másik kettő sem marad bent.

Figyelt kérdés
Apu részéről igencsak széles fogakat örököltem, a bölcsességfogak megtartásáról szó sem lehetett. El is romlott eléggé mind, nem tudtam mosni se őket jól, egyiket vésni is kellett, mert totál vízszintesen volt a csontban. Hallottam olyan dokikról, akik igyekeznek ezeket a fogakat is megmenteni fogszabályozás esetén, ezért érdekelt, hogy van-e olyan, aki megúszta. Személy szerint amilyen sok problémát okoztak nekem egy cseppet sem fáj értük a szívem, sőt, akikről én hallottam fogszabályzósok, azok is így jártak, csak kíváncsi vagyok a dologgal kapcsolatban.

2019. dec. 12. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyik oldalon be lett huzva a sorba, mert foghiany volt. A masik harmat kihuztak. Folosleges volt a szerepuk, utban voltak vagy kellett a hely, az egyik lyukas is volt. A mellette levo fogat is kinyirhatja tulajdonkeppen ha bajos vagy rosszul no.
2019. dec. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na igen, nekem is ártottak a heteseimnek a kis mocskok... Szerencsére töméssel korrigálható volt mind, és még fájdalmat nem okoztak.
2019. dec. 12. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Na igen, ez egy tipikus flúg, a fogorvosok 80%-ának megvan. Hát hányszor volt már, hogy teljesen más ügyben elmentem, tényleg csak első fogakat szépíteni, és egy csomó fogorvos automat bedobta, hogy ő tök jól ki tudná kapni azokat a bölcsességfogakat, már szinte ajánlkoztak az időponttal.


Én ezt sose engedtem, sőt, fogszabályzásnál volt (ahol azokat nem szokták bevonni a történetbe), hogy nálam azt is bekapcsolták, még a végén a kivehetős sínt is mindig olyanra kérettem, hogy odáig nyúljon el, különben azok magasságilag lenőnének. Sose volt se lukas fogam, se semmi baj a bölcsességfogakkal se, és már leéltem életem felét. Szerintem ne hagyd magad könnyen rábeszélni, legyen alaposan megindokolva mért kell azt kihúzni, ha ki kell.


Akkor húznak szabályzás előtt, ha torlódás van, de hátra felé nem tudnak mihez húzni, hiába nincs ott a bölcsességfog. Úgyhogy ez indoknak rossz. Viszont ha ott van, lehet húzni hátrébb az egész fogsort, ha valakinek az egész előreáll. Illetve, ha valakinek öregkorában már alig van foga, lehet, pont arra tudnak majd hidat építeni.

2019. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy, de esetemben ez sajnos nem orvosi flúg, hanem nagyon indokolt, egyiket konkrétan egy órás műtéttel szedték ki, és már kettő amúgy is kint van, megy utána a maradék kettő is, egy cseppet sem sajnálom őket, sőt! Elromlott mind a négy brutálisan, veszélyeztetik a heteseket, alul teljesen összetorlódott minden miattuk, pedig korábban gyönyörűen meg lett csinálva, és brutális szinte szuvasodtak be a fogaim között, pedig tisztítottam, de a fogaim közé semmi, még a legkisebb fogköztisztító sem megy be... :( Köszi a válaszokat, de nekem minden bölcsességfog húzás egy komplett ünnep, örülök, hogy pusztulnak a kis aljadékok.
2019. dec. 12. 20:26
 5/7 A kérdező kommentje:
*brutális szintre
2019. dec. 12. 20:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Kicsit olyan, mintha nem olvastad volna el a kérdésem végig. :)
2019. dec. 12. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem is jobb ha kihúzzák, kivéve akkor ha valami maradandó idegkárosodást okoz, mert megsérül a húzás alatt
2019. dec. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!