Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik tejfogam be van...

A_ronT kérdése:

Az egyik tejfogam be van gyulladva egy kicsit de mozog szerintetek ki húzzák ha igen akkor mennyire fog fájni?

Figyelt kérdés

#Kihuuzág/nem
2020. máj. 5. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Kiesik az magától am
2020. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16 alatti vagy ,ki ne írd a korod .
2020. máj. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A tejfog kiesik magától.
2020. máj. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt mondták kihúzzák
2020. máj. 5. 16:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy 16 alatti. Nekem 16 evesen kellett kihuzni az egyik tejfogam, az volt az utolso. Nem akart kiesni magatol!
2020. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
amúgy szerintetek fájni fog? Eléggé izgulok ez az első tejfoghúzásom és az utolsó is
2020. máj. 5. 17:47
 7/9 A kérdező kommentje:
valaki élte már ezt át ha igen akkor mennyire fájt? :/
2020. máj. 5. 19:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaj ne nyavajogj már! Kapsz egy szurit és kész. De az se fáj.
2020. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Simán elképzelem azt is, hogy 16+, nekem van kollégám, akinek maradt egy tejfoga és ő 18 is elmúlt már.


Figyi, tejfog húzás nem fáj.


29 éves vagyok, szóval nem tegnapiak az emlékeim.


6 éves koromban a két nagymetszőfogamat húzták ki (nem akart kiesni pedig mozgott egy ideje) Ráfújt egy spray-t a doki, utána kihúzta, semmit se éreztem. Annyi volt csak, hogy mondta, hoy x ideig ne egyek én meg féltem az ebédnél, hogy eltelt e annyi idő és szabad e ennem. :)


10 éves koromban az első kisörlőfogamat húzták, mert a csontfogam már elkezdett nőni, de a tejfogam nem esett ki. Ott is egy spray volt azt hiszem és kihúzták.


13 éves korom körül ugyanez volt csak alul, ott már injekcióval érzéstelenítettek. Egy apró szúrás és utána semmit se éreztem.


Utolsó tejfog, amit fogorvos húzott ki is 13-14 éves korom körül lehetett, de lehet itt már keverem a foghúzások sorrendjét. :) A lényeg, hogy egy lukas fogamra azt mondta a doki, hogy ez csak egy jelzés, hogy majd kiesik a fogam és nincs vele teendő, magától kiesik, majd idővel apró darabokra kezdett törni a fogam és amikor elmentünk egy másik fogorvoshoz, hogy húzza ki azt, ami a fogamból maradt ő vagy 15 apró darabban vette ki a fogam maradékát. Ő asszem először sprayt fújt az ínyemre és így már nem éreztem az érzéstelen injekciót se.


Szóval nem kell félni. Mivel érzéstelenítőt kapsz, nem érzel semmit se.


Amúgy, lehet butaság, de gyulladt fogat nem húznak; antibiotikumot kapsz és, ha lement a gyulladás, akkor húzzák ki. Vagyis nekem a bölcsességfogamnál mondták ezt.

2020. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!