A magán orvosi (kifejezetten fogászati) rendelők is bezárnak?
Tudom, hogy a rendeletben csak az alapellátó fogorvosok dolgoznak csak sürgős esetben, de semmiféle infót nem találok arról hogy most akkor a magán fogorvosok működnek ugyanúgy??
Elvégre ha minden magán rendelő bezárna, akkor az államiba még többen mennének... Nem? Fogpótlás előtt állok (híd) sok-sok évnyi szenvedés után, és nem szeretném, ha most ez elhalasztásra kerülne... (Tudom, h ennél nagyobb probléma a vírus, mielőtt vki nekem esne) magán rendelőbe járok, ezért kérdezem
Köszi, ha érkezik válasz:)
Ezt senki nem tudja neked biztosan megmondani.
Hívd fel azt a rendelőt ahova mennél.
Én ma megyek fogorvoshoz. magán. Időpontom volt, gondolkodtam h lemondjam-e, de stabilan fáj a fogam.. arra számítok h MOST MÉG ÉPP időben vagyok, aztán 2-3 hónapig biztosan nem tudok menni majd...
De olvasom, másnak is vannak dilemmái................
Utolsó, téged ellátnak?
Nekünk a magán klinika ezt írta ki, bölcsességfog műtét lett volna, nekem is fáj. Bekérték tőlük, hogy mennyi lélegeztető és altató gépük van és ezt kérés esetén azonnal rendelkezésre kell bocsátani. Nagyon durva...
"TÁJÉKOZTATÓ
az új koronavírus megbetegedés kapcsán a fogászati rendelésen megjelent betegek ellátása során követendő fertőzésmegelőző óvó-védő rendszabályok gyakorlati alkalmazásáról készült a Nemzeti Népegészségügyi Központ által kiadott Eljárásrendben közzétett
követendő járványügyi és infekciókontroll szabályok alapján:
Tisztelt Betegeink!
A világszerte terjedő koronavírus-járvány Magyarországon is rendkívüli helyzetet teremtett.
A jelenlegi járványügyi helyzetben mind az egészségügyi ellátásban dolgozó orvosok és szakdolgozók, mind pedig az ellátásban részesülő betegek egészségi állapota fokozottan veszélyeztetve van.
Különösen igaz ez fogászati ellátásra, amely a szakma specifikus jellegéből adódóan a fertőzésveszély szempontjából / aeroszol képződés, közvetlen kontaktus a kezelés során / a kritikus ellátási területek közé tartozik.
A fogászati kezelések során a víz- és levegőhűtéssel nagy fordulatszámon működő kézi darabok, illetve az ultrahangos depurátorok használatakor, nagyszámú kórokozókat tartalmazó lég-és vízpermet képződik, amely több órán keresztül a levegőben maradhat.
A fentiek alapján az alábbi fogászati beavatkozások fokozottan veszélyesek:
fogak fúrása - tömések, betétek készítéséhez
fogak csiszolása - fogkorona, héjkerámia pótlások készítéséhez,
koronák, hidak eltávolítása,
fogak trepanálása, gyökérkezelése,
ultrahangos fogkőeltávolítás.
Mivel jelenlegi tudásunk szerint a koronavírus a lappangás ideje alatt is fertőz, így megakadályozhatatlan, hogy az esetleges fertőzöttek a tünetmentes időszakban igénybe vegyék a fogászati kezeléseket, és így vírushordozóként a fenti beavatkozások során megfertőzzék az egészségügyi személyzetet.
A felsorolt beavatkozások során az aeroszol képződés az egyébként is cseppfertőzésnek nagymértékben kitett fogorvosok és asszisztensek fertőzésének a kockázatát hatványozottan megnöveli, ezért az egészségügyi dolgozók nemcsak fertőzésekre fogékony személyek, de megbetegedésük esetén a különböző fertőzések forrásai is lehetnek.
A fentiek alapján a fogászati ellátásra jelentkező betegek fogászati ellátását az adott járványügyi helyzetben bizonytalan ideig csak a fogászati sürgősségi ellátások körébe tartozó beavatkozások elvégzésére korlátozzuk.
A nem sürgős fogászati esetek ellátását, valamint a korábban előjegyzett fogmegtartó kezeléseket későbbi időpontra halasztjuk!
Kérjük az előjegyzett betegeinket, hogy új kezelések időpontjával kapcsolatban amennyiben lehetséges, ne személyesen, hanem telefonon érdeklődjenek!
A szükséges óvintézkedések az egészségügyi személyzet, valamint a betegek egészségének védelmében történnek, és a koronavírus- járvány továbbterjedésének a megakadályozását szolgálják!
Kérjük a fentiek szíves tudomásulvételét és a tájékoztatóban foglaltak betartását!
TÁJÉKOZTATÓ
A FOGÁSZATI SÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁSRÓL:
A fogászati sürgősségi ellátás körébe tartozó beavatkozások
a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető fogászati ellátásról szóló
48/1997.( XII.17.)NM rendelet 2.számú melléklete alapján:
- Fogak friss baleseti sérüléseinek primer ellátása (replantatio, sínezés, gyógyszeres kötés,
extractio).
- Acut odontogen gyulladások ellátása (trepanatio, extractio).
- Ostitis alveolaris, pericoronitis konzervatív kezelése.
- Intraoralisan elhelyezkedő odontogen tályog megnyitása.
- Nyelést vagy/és légzést akadályozó idegentest eltávolítása.
- A szájnyálkahártya és az ajak akut gyulladásos megbetegedéseinek gyógyszeres ellátása.
- Acut mandibula luxatio repositioja.
- Frissen tört állcsont nyugalomba helyezése.
- Trigeminus neuralgiás roham helyi érzéstelenítéssel történő csillapítása.
- Bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítása (tampon, fedőkötés, véralvadást fokozó gyógyszerek helyi alkalmazása, sutura)."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!