Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás még lehetséges?...

Fogszabályzás még lehetséges? Milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. A fogaim nagyjából 6 éves koromban egy baleset következtében eléggé csálék lettek. Gyakorlatilag egy esés következtében sikerül, lendületből nekivágni a fogsoromat a beton padlónak. Emlékeim szerint több fogam kitört, de lehet csak egy. Akkor még tejfogaim voltak, de látható a csontfogakra is hatással volt a baleset. A szüleim nem rakattak fel fogszabályzót. Ennek a legfőbb oka a testvérem volt. Ő fogszabályzót hordott, általános iskolás évei alatt pedig rengeteg csúfolódást, bántalmazást, verést kapott, csak azért, mert fogszabályzót hord.... A szüleim, érthetően nem szerettek volna kitenni ennek. Tavaly konzultáltam egy fogorvossal. Elméletileg még megvan a kellő hely, hogy fogszabályzóval rendbe tegyék. Nemrég elkezdtek eléggé gyorsan nőni a bölcsességfogaim is. Ráadásul van 2 tömött fogam. Nem tudom, ez mennyit változtatott a fogszabályzás lehetőségén.

A fogaim nem szuvasak, nincs rajtuk fogkő. És nem is sárgák. A beszédben sem akadályoz, de például nem merek társaságban mosolyogni, zavaró folyton rejtegetni mindenki elől.

Viszont a testvérem fogszabályzás után, nagyon pösze lett. Nem is tudja rendesen összezárni az ajkait, gyakorlatilag ilyen kerítésszerű, fogazata van, ami szép, szabályos, de beszédben, néha még éves közben is gondot okoz neki....

Szóval mennyi az esélye annak, hogy fogszabályzás után nekem is hasonló gondjaim lesznek?


Itt van egy kép a fogaimról.


[link]


2020. jan. 15. 00:28
 1/5 A kérdező kommentje:
2020. jan. 15. 00:30
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak 2 fogról van szó, helyük is van, nem jelent problémát, a beszédeden sem fog érződni, és viszonylag hamar rendben lesz. A tömött fogak nem számítanak.
2020. jan. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt simán helyre lehet hozni, nincs itt akkora probléma. Testvérednél valami más lehet a gond, nekem még fogívtágítót is kellett hordanom, semmi ilyesmi nincsen, nem változott ettől a beszédem.
2020. jan. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogszabályzás közben olykor én is furán beszéltem, de egy idő után mindig átállt a szám és valahogy újra tanultam beszélni, vagy nem tudom. Nem maradt végleges a pöszeségem, vagy fura hangképzésem.

A fogaidat helyre lehet hozni és szerintem örökre bánni fogod, ha nem teszed meg. Mindig ott fog motoszkálni, hogy mi lett volna, ha...

2020. jan. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ugyanígy néz ki a fogsorom csak már fogszabályzóval
2020. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!