Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Meddig fogom kibírni cigi nélkül?

Meddig fogom kibírni cigi nélkül?

Figyelt kérdés

A mai nappal(este) ünnepélyesen bejelentem hogy leszokom a cigarettáról.


Most mértem meg a vérnyomásomat és több mint 140+ úgy hogy vérnyomásgyógyszert szedek bár egy fél szemet csak télleg.

Szerintetek ki lesz az erősebb a nikotin vagy én?


2010. jún. 29. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak az akaraterődtől függ.


Mivel nem játszom szerencsejátékot, így nem is tippelek.


Azért majd megírod, hogy meddig sikerült kibírnod? :-) én neked drukkolok, nem a nikotinnak!

2010. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ember mindig tud uralkodni a kísértésen. Ez legyen a szemed előtt! Beszéld be magadnak, ha lenyom a nikotin, nem vagy ember, csak ösztönlény.


Ha pedig te bizonyulsz erősebbnek, jót fog tenni az egódnak. Nehéz szülés lesz, arra készülj fel!

2010. jún. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az első pár nap kritikus akkor van a legtöbb "szenny" a szervezetben.Már egy párszor nekifutottam és az első időszak sikerült sőt volt hogy fél évig is kibírtam aztán csak úgy "poénból" rágyújtottam, nem éreztem semmit főleg nem azt a relaxált állapotot amit felidéztem magamban amikor aktív bagós voltam aztán megint mert rám úgysem hat, aztán a következőt azért mert milyen jó az izé, a következőt meg azért mert éppen unatkoztam és így szépen lassan megint függő lettem.


Ha elérem azt a szintet megint hogy már nem jelent semmit nem fogom elkövetni újból ezt a baklövést.

2010. jún. 29. 23:41
 4/8 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok én is :) 4. napja nem gyújtottam rá, az első hét nehéz csak, kerülni kell a stressz helyzeteket.


Anno én is úgy szoktam vissza fél év kihagyás után hogy nosztalgiából elpöffentettem egyet-egyet lefekvés előtt, butaság volt :P

2010. jún. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első nap kipipálva.


Rám-rám tört a nikotinroham de sikerült kibírnom.

Megy ez.

2010. jún. 30. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Meglátsz egy cigit hajítsd ki az ablakon.
2010. júl. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Második nap is kipipálva!(legalább is eddig)


Ez azért már komoly volt gyerekek még futni is el kellett mennem hogy ne gondoljak rá.

Ezentúl minden nap este 6 kor futni megyek.

2010. júl. 1. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Szvsz ez a visszaesés olyan dolog, amibe 100 dohányosból 99 beleesik. Én 4× "szoktam le" a cigiről, mert 3× visszaszoktam. Első leszokásomkor 4 hónapig nem szívtam. Nem is hiányzott már. Aztán kíváncsiságból (hogy teszteljem: leszoktam-e már) rágyújtottam, és egy hét alatt kábé ugyanott tartottam, ahol azelőtt abbahagytam.


Évek múltán újra nekifutottam. Ekkor másfél évig nem szívtam. Aztán ismét felhorgadt az a fránya kisördög, hogy ugyan már, ki kéne próbálni, hogy esne egy-két szippantás ennyi idő után. Kipróbáltam. Elszívtam egy fél szálat, és forgott velem a világ (oxigénhiány), és x@rul lettem, így örömmel konstatáltam, hogy már "leszoktam". Csak másnap reggel, amikor felkeltem, már hiányzott, így vettem cigit és újra rágyújtottam.


Harmadik leszokásom már igen nehéz volt. Minél hosszabb ideig dohányzik valaki, annál nehezebb. Továbbá az eddigi kudarcok is kedvét szegik az embernek, de erőt vettem magamon, és ismét abbahagytam. Ekkor már 2 és fél évig nem szívtam, de a fránya hülye fejem miatt ismét csak visszaszoktam.


Pár éve nagyon megbetegedtem. 3 éven át annyit voltam kórházban, és annyit szenvedtem a dohányzás-megvonás miatt (értelemszerűen, ha naponta 6-8 órán keresztül folyik az infúzió, addig nincs lemenetel a dohányzóba), hogy elhatároztam, én bizony abbahagyom. Többek között emésztőrendszeri bajaim is vannak (gyomorfekély) aminek nem tesz jót a cigaretta. Meg úgy egyébként se. Elegem volt már a könyörgésből a nővérkéknek, hogy engedjenek már le egy-egy cigire, meg a suttyomban WC-ben dohányzásból, amikor éjszakára már lezárják az osztályt. Mindenhol üldözik a dohányost, így hát elhatároztam, hogy ugyan 3 a magyar igazság, de negyedik a ráadás, és még egyszer nekifutottam.


Augusztus 1-én lesz 3 éve, hogy felhagytam vele, és most úgy néz ki, hogy végleg, mert közben életmódot is váltottam egyúttal. (Nem volt más választásom.) Nagyon nehéz volt, még másfél év után is majd' kiugrott a szemem egy cigiért, ráadásul még pótszereket sem szedhettem ellene, ugyanis szigorú diétán vagyok, ezért még nem is sütizhettem, csipszezhettem vagy rágózhattam, szóval nem volt mivel "elfoglalni a számat", mégis sikerült.


A módszerem a következő volt: Elhatároztam, hogy ha reggel felkelek, nem gyújtok rá egy órán át! Reggel felkeltem, és nagyon keservesen telt el az az egy óra, de miután eltelt, azt mondtam magamban: "Ha egy órát kibírtam, kibírok kettőt is!" Így letelt immár 2 óra. Ekkor azt mondtam: "Ha 2 órát kibírtam, kibírok 4-et is!" Így lett este és lett reggel. Második nap. Felkeléskor azt mondtam magamnak: "Ha egy napot kibírtam, kibírok kettőt is!" Két nap után azt, hogy: "Ha két napot kibírtam, kibírok egy hetet is!" Így telt el a hét. És így tovább. Az egy hetet kettőre dupláztam, a két hetet egy hónapra. Így jutottam el szép fokozatosan a mentességig. Annyi a titka az egésznek, hogy mindig valami célt kell kitűzni, legyen az bármilyen bagatell dolog. Esetemben a kiinduló cél 1 óra dohányzásmentesség volt, aztán a duplája, majd annak a duplája. Ezek mind-mind új és új célkitűzések voltak, és bevált. És a jól teljesített cél után természetesen valamivel meg kell jutalmazni magunkat. Nem toronyórával, láncostul, hanem valami aprósággal, ami örömet szerez. Néhanapján mondottam édesanyámnak: "Már X ideje nem szívom. Veregesd már meg a vállam, milyen ügyes vagyok!" Ő pedig megveregette. Ez volt a jutalom.


Na, további jó mentességet! Megváltozik az életed, meglásd.


U.I.: Ha pedig nem akar menni, nézd meg Stephen King Macskaszem című filmjét. Témába vágó! :-DD

2010. júl. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!