Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan kell végezni a PC izom...

Hogyan kell végezni a PC izom erősítését pontosan?

Figyelt kérdés

Egy GYK -s hozzászólásban láttam a drszex.hu oldalt. Ott olvastam a PC izom megerősítéséről. "zután jön a gyakorlás: 3x naponta 20-20 összehúzást végezz ezzel az izommal, 3 naponta 10-zel növeld az egyszeri összehúzások számát! Amikor eljutsz 3x100-ig, azt a napot jegyezd fel, s onnantól kezdve 3 hónapig napi 3x100 összehúzást végezz!"


Hogyan kell pontosan ezeket az összehúzásokat végezni? Egyet mennyi ideig? Van valami külön módszer? A 20x20 úgy értendő, hogy egyszerre 20 -at megcsinálok, aztán kicsi pihi, majd megint 20 -at?


2010. máj. 15. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szövegértelmezés... :-(


Naponta háromszor edzesz a pc izmoddal, mondjuk reggel-délben-este.


Minden egyes edzésen 20x öszehúzod. Másnap ugyanebben az időben már nem 20x, hanem 30x feszíted meg az izmot. Ha jól számolom, 8 nap alatt eljutsz az edzésenkénti 100 megfeszítésig, igaz? Innentől kezdve 3 hónapig mindennap ugyanezt csinélodí. reggel-délben-este edzesz, minden edzésen 100 összehúzódás. Az napi 300, ha jól számolom.


Hogy férfiaknak pontosan hogyan kell, azt nem tudom, mert én nő vagyok. Nekünk is van pc izmunk, és én is szoktam edzeni. Megfeszítem, úgy tartom 2-3 másodpercig, majd elengedem, nekünk így kell csinálni.

2010. máj. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi én is tudtam értelmezni :)


A kérdés az volt, hogy egy összehúzást hány másodpercig kell csinálni?

2010. máj. 16. 00:09
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Hali!



Én azt nem értem, hogy ha nem értesz vmit, miért nem az oldal szerzőjéhez, üzemeltetőjéhez fordulsz, miért nem tőle kérdezed meg?


Dr. Szalai Krisztián orvoskolléga mindenkinek szívesen, reprezentatívan válaszol, amire jómagam is hasonlóképpen törexem, legyen akármilyen fura a kérdés. A kérdéses témakört az ő oldalán olvastad, tehát, ha nem világos vmi, miért nem neki írsz neki e-mailt? Ennél logikusabb nem is lehetne, hogy mit kéne tenned...



* * * * *

Időközben átsasoltam az oldalt, és lega negyed óra--húsz perc keresés után megtaláltam a kérdéses szövegrészt, amit idéztél is a kérdésed kifejtésében.


Bevallom, ez a PC-zés alaposan összezavar. Én KEGEL-izmoknak ismerem, és az anatómiai atlaszban úgy láttam, és amikor edzem, úgy is érzem, hogy van egy izomcsoport, amely mindkét nem nemi szerveit körülöleli (felső KEGEL-izmoknak hívom, sztem ez lehet az amit PC-izomnak hiszünk), ami kapcsolódik a végbélnyílást körülölelő izomcsoporthoz (alsó KEGEL-izmok), ezek a külső nemi szervek és a végbélnyílás közötti hiperérzékeny terület, az ún. "perioneum" alatt egyesülnek.


A KEGEL-izmok edzésének kétféle módja is van.

1.) Az egyiket (sztem ez a PC) elég közérthetően le is írja (a szakaszos vizelés, ezt én csak 1xűen: PISI-ÁLLJ!-módszernek hívom).

2.) A másikat, amelynek elhelyezkedését leírja némiképp... ("A péniszed alatt, a tövénél érezni fogod, hogy húzódik egy izom, ez a PC-izom! A szakaszos pisiléssel tehát megtanulod, hogy hol van ez az izom. Ezután jön a gyakorlás:...") ...azonban én nem így ismerem, ahogyan ő leírja.

Egy világhírű szexálpszichológus, a Sue Johanson műsorát néztem, onnan tanultam meg én is a KEGEL-tornának ezen változatát. Eszerint a végbélt körbeölelő alsó KEGEL-izmok összeszorításának-elernyesztésánek a gyakorlata, amit úgy kell végezni, hogy összeszorítod a fenekedet, mintha azt akarnád megakadályozni, hogy berosálj a gatyába. Így kell összeszorítanod 20x, majd pihenj, feltételezem, 3 naponta adj hozzá még 10-et, majd még 10-et... amíg el nem éred a 100-at. Így 20-20-20-20-20-at csinálj egy napszakban, majd amikor ezt eléred, innentől kezdve csináld lega 3 hónapig.


Arra a kérdésre, hogy meddig szorítsd ill. hogyan csináld, csak a magam nevében tudok beszélni. Jómagam úgy szoktam, hogy...

_ 1.) ---> 5 mp-ig 5 mp szünettel (5-5)

(lassan 10-ig számolsz vagy méred az időt, de sztem szórakoztatóbb, ha magad számolod, -- ebből 1-5-ig szorítod, 5-10-ig elernyeszted, és újra kezded a számolást),

_ 2.) ---> később 10 mp szorít-10 mp pihen (10-10)

(20-ig számolsz)

_ 3.) ---> majd 10-5,

ill. ha már megy, akkor...

_ 4.) ---> 15-10 mp-es váltásokkal.

Ezt a módszert PIROS LÁMPÁS MÓDSZER-nek hívom, mert akár egy piros lámpánál történő várakozás alatt is csinálhatod.


Persze, ez én vagyok, és én másképpen ismerem, de végzem,... rendszeresen. Hozzáteszem, soha nem volt bajom, teljesen egészségesen is ajánlott csinálni. Egy korábbi topikban én így részletezem a két módszert:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__7..

Egyet tudok, a módszer működik, mert már sikerült többeknek is megoldani a problémáját. pl. korai magömlés, (fiatalkori) vizelettartási zavarok... persze, ha lelki tényező is van a dologban, akkor ez azt nem fogja megoldani, ezért tartom fontosnak, hogy mielőtt a módszert elkezdenénk, előbb derítsük ki, mi lehet az a lelki tényező, ami a gyógyulást gátolja!? Ha már megvan mi a baj, és megoldottuk a pszichoszomatikus problémát, csak aztán látom értelmét használni a módszert. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok (szexuál)pszichomókus. :-)

* * * * *



Krisztián nevében semelyikünk nem fog tudni egyértelműen nyilatkozni, én sem. Ha nem érted, amit az oldalán olvastál, akkor tőle kérdezd meg! E-mail címe megtalálható az általad említett oldalon.



Neked egyébként milyen problémád van, amire megoldást keresel és jelenleg hány éves vagy, Kérdező?


Üdv: EE

2010. máj. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A 20x20 úgy értendő, hogy egyszerre 20 -at megcsinálok, aztán kicsi pihi, majd megint 20 -at?"


"Köszi én is tudtam értelmezni :)"


Nem, szemmel láthatóan nem tudtad.

2010. máj. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

EE! A perioneum magyarul egyszerűen gát.

Anatómiai atlaszom nekem is van, de sem a PC, sem a Kegel elnevezést sehol nem láttam még, és igazán kíváncsi vagyok, melyik izmot nevezik így,, illetve mi az anatómiai neve. Megpróbálok utánanézni.

2010. máj. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Kegel-gyakorlatokat Dr Arnold Kegel után nevezték el.


Azt az izmot azonban, amit mozgatni kell, nem róla nevezték el. NINCS Kegel-izom. Latinul pubococcygeus izomnak, rövidítve pc izomak hívják, férfiaknál és nőknél egyaránt a gáttájékon található.


[link]

2010. máj. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérlekszépen: Vegyél egy új Videó kártyát alaplapot procit , vinyót és felisvan erősítve a PC-d xD
2010. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hasznal tenyleg! 😍 Ahanlom mindenkinek!
2017. márc. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

"PuboCoCCygeus"

Kezdhetnétek érteni a PC-t

2017. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!