Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 2 mellem közt fáj, mitől?...

2 mellem közt fáj, mitől? (többi lent)

Figyelt kérdés

Például mikor tolótzkodok konditeremben és leengedem magam aztán nyomom ki és a 2 mellem közt a csont vagy nem tudom mi, elkezd fájni és nem bírom csinálni. Elég sok mindennél van ez így és eléggé zavar.

Nincs valami ötlet mitől lehet? Rendesen bemelegítek meg minden ügyelek a dolgokra. Ha nem edzek csak így napközben hátrarántom a kezeim akkor is érzem, meg pl fekvőtámasznál.


2010. márc. 29. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát menny el orvoshoz. A bordákat az a csont (de ha jól tudom akkor porc) fogja össze. Lehet fejlődésbe vannak. Mindenesetre orvos vagy akár sport orvos is megmondja hogy mitől lehet. Lehet túl nagy súlyokkal edzel és nem tesz jót neki.
2010. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet bordaközi ideggyulladás,bár az nemcsak terheléskor fáj, menj orvoshoz, ezt nem árt megmutatni!
2010. márc. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A két mell között a szegycsont (latinul sternum)található, amely nem porc, hanem igazi csont, ehhez kapcsolódnak a bordák és a kulcscsont.

Itt láthatod: [link]


Azt gondolom, hogy tudnék segíteni a problémádon csonthártyamasszázzsal, ami erősíti a csontot, és segít megszüntetni az esetleges krónikus gyulladást. Keress meg privátban. Ettől függetlenül érdemes az orvost megkérdezni.


Gyógymasszőr

2010. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


Köszi az infókat.

Nem edzek túl nagy súllyal, hisz mikor tolótzkodok ez akkor jelentkezik elsősorban. Súlyzós gyakorlatok alatt nem szokott. Elég rég óta van, tehát szerintem a gyulladás, betegség kizárva mert azt több mint valószínű, hogy érezném. Itt én olyanokra gondoltam, hogy lehet gyenge a csontom, vagy még nincs megedzve ezért fáj. Mert van ismerős akinek szintén fájt és pár hónap/év edzés után megszűnt mert megerősödött és már nem fájt mikor a saját testsúlyát tolta ki.

2010. márc. 30. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!